Ana Sayfa / Yaşam / Fatma Sevim Baltacı neci, nereli ve kim?

Fatma Sevim Baltacı neci, nereli ve kim?

Fatma Sevim baltacı aslen nereli, kaç doğulu, eğitimi ve kimdir bilgileri. Trafik kazasında hayatını kaybeden AK Parti İstanbul kadın Kolları İl Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı hakkında tüm bilgileri.

AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları başkan yardımcı Fatma Sevim Baltacı neci, nereli, yaşı, eğitimi ve kimdiri bilgileri. Fatma Sevim Baltacı kazada hayatını kaybetti. Gazeteci Türker Akıncı sosyal Medya hesabından yaptığı paylaşımda. “Kazanın yaşandığı alandaydım. Çok üzücü. Maalesef Fatma Sevim Baltacı hayatını kaybetti.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik acı haberi sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Çelik, İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı’nın trafik kazasında hayatını kaybettiğini açıkladı.

Ömer Çelik sosyal medya hesabı X üzerinden paylaştığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

İstanbul İl Kadın Kolları başkan yardımcımız Fatma Sevim Baltacı’yı geçirdiği elim trafik kazası sonucu kaybettik.

Değerli yol arkadaşımızın vefatından dolayı çok üzgünüz.

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.

Teşkilatımızın ve ailesinin başı sağolsun.

FATMA SEVİM BALTACI NECİ, KİM VE NERELİ

Fatma Baltacı 22 Ekim 1981’de İstanbul Fatih ilçesinde doğdu. Aslen Trabzon’lu olan Baltacı orta ve lise ögrenimini Eyüp Anadolu İmam Hatip Lisesinde tamamladı.28 Şubat sürecinde kazandığı üniversiteye gidemediği için meslek edinme adına Moda – Giyim -Tasarım eğitimi aldı. 2007 – 2014 yılları arası tekstil sektöründe Yönetici-Stilist olarak çalıştı. Üniversitelerde Başörtü yasağı zulmünün kalkmasıyla İlahiyat fakültesine başladı. Siyasi hayatına 2015 yılında Fatih İlçe Kadın Kolları Ar-Ge Birim başkanlığı ile başlayıp 2016-2023 yılları arası İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeliği ile ara vermeden devam etti. İl yönetim kurulu üyesi olarak teşkilatın çeşitli komisyon ve birimlerinde görev aldı (Teşkilat komisyonu , Ar-Ge , Tantım Medya, Shib-AK bülten sorumluluğu, Siyaset Akademisi eğitimi, İl kadın kolları İnsan Hakları Birim Başkanlığı) Hali hazırda Sekreterya Birim başkanlığı ile devam etmekte. İstinye Üniversitesi Adalet 2. Sınıf öğrencisi olan Baltacı Evli Yabancı dil İngilizce ve Arapçadır.

İlginizi Çekebilir

Jacob Rothschild öldü

Baron öldü. dünyayı yönetin 8 aileden biri olan Rothscild ailesinden biri daha öldü. Rothschild ailesinin …

Sınırsız Hosting