Ana Sayfa / Kime Ait / FED yeni başkanı Powell kimdir?
TRUMP, POWELL İÇİN FED BAŞKANLIĞI ÖNERDİ

FED yeni başkanı Powell kimdir?

TRUMP, POWELL İÇİN FED BAŞKANLIĞI ÖNERDİ

ABD Federal Rezerv Bankası FED Başkanı kim oldu, Jerome Powell kaç yaşında, nereli,neci ve ne zamandır FED’de görev yapıyor bilgisi. ABD Başkanı Donald Trump, Fed Başkanlığı için Fed Guvernörü Jerome Powell’ı aday gösterdi.

FED yeni başkanı Powell kimdir, yaşı, nereli ve yaşamı bilgileri. Trupm’ın FED Başkan adayı Powell oldu.  Finans piyasalarını uzun zamandır meşgul eden soru nihayet yanıtını buldu. ABD Başkanı Donald Trump, Fed Başkanlığı için Fed Guvernörü Jerome Powell’ı aday gösterdi.

Trump, Powell’ın “akıllı vegüçlü bir lider olduğunu” söyledi. Powell, 2012 yılında Barack Obama tarafından atanmıştı

100 yıllık Fed tarihinin ilk kadını Başkanı olan Janet Yellen’ın görev süresi Şubat ayında dolacak.

40 YIL SONRA BİR İLK

Böylelikle Trump son 40 yıldır ilk kez bir Fed Başkanını ikinci kez aday göstermemiş oldu. Powell’ın Fed’in direksiyonuna geçebilmek için Senato’nun da onayını alması gerekiyor.

DOLARIN İLK TEPKİSİ

Bloomberg’in haberine göre başkan Trump, Fed Başkanlığı için Powell’ı aday göstereceğini açıkladı. Karar öncesinde dolar, G-10 paraları karşısında hafif ekside seyrediyordu.

Doların 10 önemli piyasa parası karşısındaki değerini takip eden Bloomberg Dolar Spot Endeksi, kararın ardından fazla değişmeyerek yüzde 0.13 ekside 1,180.38 puan oldu. Euro/Dolar paritesi yüzde 0.30 artıda 1.1654 seviyesinden işlem görürken dolar/yen paritesi ise 114.09 seviyesinde yatay seyretti.

İlginizi Çekebilir

Ankara emekli mitingi tarihi ve saati

Emekli mitingi Ankara kaç kişi katıldı katılacak bilgisi. 26 mayıs Ankara büyük emekli mitingi. CHP …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting