Ana Sayfa / Ekonomi / Fenerbahçe giyilmiş forma satacak

Fenerbahçe giyilmiş forma satacak

Fenerbahçe futbolcuların maçlarda giydikleri formaları satışa çıkacak. Fener yönetimi maç sonunda futbolcuların forma değiştirmesini yasakladı. Fenerbahçe, maç için futbolculara verilen formaları karşılaşma bitiminde futbolculardan geri alıp açık arttırma ile satmaya başlayacak. Yönetim, rakip oyuncularla forma değiştirilmesini yasakladı.

Fenerbahçe futbolcuların maçlarda giydiği formaları satacak para kazanacak. Fenerli futbolcular maç sonrası rakip futbolcularla forma değişimi yapamayacak.

Fenerbahçe, kulübe maddi gelir sağlamak üzere yeni bir uygulama başlatıyor. Daha öncesinde Fenerbahçe, her maç için oyunculara iki tane forma veriyordu.

Maç bitiminde futbolcular bu formaları rakip oyuncularla değiştiriyor ve bu şekilde hediyeleşiyorlar ya da formalar kendilerinde kalıyordu. Fenerbahçe yönetimi yeni sezon öncesi aldığı karar ile formaları maç sonunda futbolculardan geri alacak.

AÇIK ARTTIRMA İLE SATILACAK

Akşam gazetesinden Şafak Gözmen’in haberine göre, geçtiğimiz sezonun son bölümünde futbolculara ait formaların açık artırmada satılması ve gelir getirmesi sonrası bu sezon uygulama zorunlu hale getirildi. Sarı-Lacivertli yönetim futbolculara maç için verilen formaları karşılaşma bitiminde malzemeciye teslim edilmesi talimatı verdi. Bu nedenle futbolular artık rakip oyuncularla forma değiştiremeyecek ya da karşılaşma bitiminde evine götüremeyecek. Formalar maçlardan sonra açık artırmada satışa çıkartılıp, kulübe maddi gelir sağlanacak.

FENERİUM’DA AÇIK ARTTIRMA BÖLÜMÜ

Fenerbahçe’nin yaptığı bu uygulamanın Kulüpler Birliği toplantısında da örnek gösterildiği ve diğer kulüplerin de benzer uygulamalara gitme niyetinde olduğu öğrenildi. Fenerbahçe’de bu formaların satışı için fenerium.com’da bir de ‘Açık artırma’ bölümü bulunuyor. Geçen sezon Mesut Özil’in, Ankaragücü maçında giydiği forma burada 5 bin 600 TL’den satıldı.

İlginizi Çekebilir

Restorant ve Cafe boykotu büyüyor

Türkiye genelinde 20-21 Nisan’da lokanta., cafe ve restorantlara gitmeme boykotu büyük bir hızla yayılıyor. lokanta, …

Sınırsız Hosting