Ana Sayfa / Manşet / Fethullah Gülen ve 130 kişi vatandaşlıktan atılıyor
FETHULLAH GÜLEN'İN KOD ADI: KAPTAN

Fethullah Gülen ve 130 kişi vatandaşlıktan atılıyor

Türkiye vatandaşlığından çıkarılacak 130 kişinin isim listesi belli oldu. Fethullah Gülen ve 2 HDP’li milletvekili de vatandaşlıktan atılıyor. FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in de aralarında olduğu 130 kişi için vatandaşlıktan çıkarma ilanı yayınlandı.

FETÖ lideri Fethullah Gülen ve 2 HDP milletvekilinin de aralarında olduğu 130 kişi TC vatandaşlığından çıkarılıyor. 130 kişi için vatandaşlıktan çıkarma ilanı yayınlandı. Bu kişiler arasında FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ve 2 HDP’li milletvekili de var.  Resmi Gazetede yer alan açıklamada şöyle denildi:

26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 302’nci, 309’uncu, 310’uncu, 311’inci, 312’nci, 313’üncü, 314’üncü ve 315’inci maddelerinde yazılı suçlar nedeniyle haklarında Cumhuriyet Savcılıkları/ Mahkemeler tarafından soruşturma ve kovuşturma yürütülen ve yabancı ülkede bulunmaları nedeniyle kendilerine ulaşılamayan aşağıdaki kimlik bilgileri yer alan kişilerin, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 29’uncu maddesinin 2’nci fıkrası gereğince bu ilanın Resmi Gazete’de yayınlandığı tarihten itibaren 3 ay içinde Türkiye’ye dönerek ilgili mercilere müracaat etmedikleri taktirde anılan Kanun hükümlerine göre Türk vatandaşlıklarının kaybettirileceği ilanen tebliğ olunur.

İlginizi Çekebilir

Sigarada İngiliz modeli dönemi

Sigara satışı İngiliz modeli nedir, özelliği ne? Cumhurbaşkanı Erdoğan tütün ve tütün ürünlerine karşı yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting