Ana Sayfa / Genel / FİFA 22’de Avrupa Süper Lig takımları yok

FİFA 22’de Avrupa Süper Lig takımları yok

Futbolseverlerin en çok oynadığı FIFA 22’de Avrupa Süper Lig Takımları olmayacak. PS ile FIFA oyunları arasına Avrupa süper Ligi girdi. Avrupa Süper Ligi projesini duyuran 12 kulüp, FIFA 22’den itibaren FIFA’nın oyun serisinde olmayacaklarını duyurdu.

PES 2022′de Avrupa süper Lig takımları olacak FIFA 22’de ise bu takımlar olmayacak. Futbolseverlerin FIA 22 oyununa şimdiden ilgisinin olmayacağı açık. Avrupa Süper Ligi adında yeni bir turnuva kurmaya hazırlanan 12 kulüp, FIFA hayranlarını üzecek bir açıklama yaptı.

Real Madrid, Barcelona, Manchester United, Chelsea, Manchester City, Atletico Madrid, Liverpool, Arsenal, Tottenham, Inter, Milan ve Juventus’un yer aldığı oluşum, FIFA 22’den itibaren video oyun serisinde olmama kararı aldı.

12 kulübün yeni bir oyun çıkartarak bu oyunun satışından büyük gelir elde etme planı olduğu öğrenildi. Öte yandan FIFA oyun serisinin üreticisi EA Sports konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı.

FIFA oyun serisi EA Sports tarafından üretilse de, bu oyunlar FIFA’nın izniyle yapılıyor.

TFF: Avrupa Süper Ligi girişimi asla kabul edilemez!

PES NASIL OLACAK?

FIFA’da yaşanan bu depremin ardından bir başka video oyunu PES’te durumun ne olacağı da merak konusu oldu. Konami’nin ürettiği Pro Evolution Soccer serisi, EA’nın FIFA serisinde olduğu gibi resmi FIFA onaylı bir lisansa sahip değil.

Bu nedenle Konami’nin Avrupa Süper Ligi ile bir anlaşma yapması ve bu yeni turnuvayı PES 2022’de sergileme hakkı ihtimaller arasında yer alıyor.

Şimdiye kadar lisans sorunu yaşadığı için takımları ve oyuncuları sahte isimlerle kullanan Konami, Avrupa Süper Lig’i ile anlaşma sağlaması halinde bu durum da ortadan kalkmış olacak.

İlginizi Çekebilir

İsrail’e satışı yasaklanan ürünler

Türkiye’den İsrail’e satılması yasaklanan mal ve ürünler. Ticaret Bakanlığı’ndan ” İsrail’e ihracat kısıtlaması” başlığıyla yayımlanan …

Sınırsız Hosting