Ana Sayfa / Ekonomi / Gelinlik denemek parayla

Gelinlik denemek parayla

Gelinlik provaları da parayla oldu. Gelinlik denemek ücrete tabi hale geldi. Evleneceklere gelinlik uyarısı. 2024 gelinlikler ve ücretlerine bir de şimdi deneme ücreti eklendi.  Düğün sezonunun başlamasıyla birlikte gelinlik denemelerinde artış yaşanıyor. Ancak bu durum gelinliklerin zarar görmesine neden oluyor. Bu nedenle Ankara Terziler ve Konfeksiyoncular Odası, gelinlik denemelerinin ücretli olmasına karar verdi.

Gelinlik denemek ücrete tabi oldu. Evleneceklere bir de gelinlik deneme ücreti masrafı çıktı. Düğün sezonunun açılmasıyla evlilik hazırlığı yapan çiçeği burnunda çiftler de alışverişlerini yaparak yuvalarını kurmak için hazırlanıyor. Bu süreçte gelin adaylarının en çok özen gösterdiği noktalardan birisi hiç kuşkusuz gelinlik seçimi. Ancak Ankara Terziler ve Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan gelin adaylarını üzecek bir haber geldi.
DEFORME OLAN GELİNLİKLERE “ÜCRETLİ” ÖNLEM
Kimileri kendisine en çok yakışan gelinliği bulmak için uzun uğraşlar verirken kimileri ise sadece merak ettiği için gelinlik denemesi yapıyor. Hal böyle olunca gelinlikler de fazlasıyla deforme oluyor.İşte bu nedenle Ankara Terziler ve Konfeksiyoncular Odası, gelinlik denemesinin ücretli olmasına karar verdi.

DENEME ÜCRETİ FİYATTAN DÜŞECEK
Bazı esnaflar uygulamanın doğru olduğunu düşünerek destek veriyor. Bazıları ise bu durumun müşteri kaybına neden olacağını söylüyor. Alınan ücret kararını kimlerin uygulayıp uygulamayacağı bilinmezken, deneme ücreti alınan gelinliğin satın alınması durumunda, o paranın fiyattan düşüleceği öğrenildi.

İlginizi Çekebilir

Emeklinin temmuz zammı yüzde 22 oldu

Emekli temmuz zammı belli oldu. İşçi, memur ve emekli yeni zam oranları Temuz2024 açıklandı. TÜİK’in …

Sınırsız Hosting