Ana Sayfa / Kime Ait / Göknur Gıda kime ait, sahibi

Göknur Gıda kime ait, sahibi

Göknur Gıda kime ait, merkezi nerede, kaç fabrikası var ve sahibi kim bilgileri. Borsaya açılacak olan Göknur Gıda firması ile ilgili tüm merak edilenler ve şirket haberleri. 

Göknur Gıda kime ait, ne zaman nerede kuruldu? Göknur Gıda merkezi nerede kaç fabrikası var kaç çalışanı var? Göknur Gıda hangi sektörlerde ve nasıl bir firma yatırımcı soruyor.

Halka arz edilen Göknur Gıda kimin, sahibi kim, nereli? Osman Aslanali kimdir? Sermaye Piyasası Kurulu’nun halka arz başvurusunu onayladığı Göknur Gıda ile ilgili merak edilenler haberimizde:
Sermaye Piyasası Kurulu, Göknur Gıda Maddeleri’nin halka arz başvurusuna onay verdi. Göknur Gıda halka arz ediliyor. Peki Göknur Gıda kimin, sahibi kim, nereli? Osman Aslanali kimdir? Sermaye Piyasası Kurulu’nun halka arz başvurusunu onayladığı Göknur Gıda ile ilgili merak edilenler haberimizde:

Meyve ve sebze suyu endüstrisinin önde gelen şirketi olan Göknur Gıda, sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla halk arz edilecek pay sayısını 79.250.000 olarak açıkladı. Sermaye artırımı yoluyla 65.000.000 TL nominal değerli pay ve mevcut ortaklardan Turkey Juice Company SARL’nin sahip olduğu 14.250.000 TL nominal değerli 14.250.000 adet B grubu payın satışı gerçekleştirilecek.

Satışa sunulacak lot miktarı: 79.250.000
Halka arz fiyatı: 11,00 TL
Dağıtım şekli: Oransal dağıtım
Halka arz kodu: GOKNR
Göknur Gıda Ne Zaman Halka Arz Olacak?
Göknur Gıda halka arzı 8-9-10 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşmesi bekleniyor. Halka arz için talep toplama süresi netleştikten sonra şirket tarafından duyurulacak.

Göknur Gıda Niğde Fabrikası:

goknur-gida-nigde-fabrikasi.jpg

Göknur Gıda Afyon Fabrikası:

goknur-gida-afyon-fabrikasi.jpg

Göknur Gıda Adana Fabrikası:

goknur-gida-adana-fabrikasi.jpg

Göknur Gıda Mersin Fabrikası:

goknur-gida-mersin-fabrikasi.jpg

Göknur Gıda bahçeleri: 10 bin dekarı şirketin, 20 bin dekarı danışmanlığını yaptığı olmak üzere toplam 30 bin dekar alan üzerinde meyve yetiştiriyor.

Halka Arz Geliri Nerelerde Kullanılacak?
Şirket, halka arz ile elde ettiği gelirin en büyük kısmını bahçe yatırımlarında değerlendirmeyi planlıyor. Gelirin dağılımı şöyle açıklandı:

%35 Bahçe yatırımları,
%20 Finansal borçların ödenmesi,
%15 Güneş enerjisi yatırımları,
%15 Makine ve ekipman yenileme,
%15 İşletme sermayesi,
Göknur Gıda Sahibi Kim?
Peki halka arz edilen Göknur Gıda kimin, sahibi kim, nereli? Osman Aslanali kimdir? 1993’te yüzde yüz Türk sermayeli ve uluslararası ticaret yapan bir şirket olarak kuruldu. Kurucusu Osman Aslanali’dir. Niğde’de bir aile şirkete olarak kurulmuştur. Göknur Gıda, 2012’de çok büyük oranda el değiştirmiştir. Firmanın yüzde 84.5’i Bahreyn merkezli bir firmaya satılmıştır. Göknur Gıda’nın Yönetim Kurulu büyük ölçüde Bahreyn’lilerden oluşmaktadır. CEO’su ise Osman Aslanali’dir.
Göknur gıda kimin? Halka arz öncesi şirket payının yüzde 83,5’ine Turkey Juice Company SARL ve yüzde 16,49’una Aslanali Tarım sahiptir. Yönetim Kurulu Başkanı Abdulfatah M R H Marafie’dir. Şirketin merkezi Ankara Etimesgut’tadır.

Şirket “Hissedarları” konusunda şu bilgiyi veriyor: “Sürekli doğru zamanda, doğru yerde ve doğruya yatırım yapan Göknur, ülkemize Körfez Sermayesini çekmeyi başarmış ve 2012 yılında Venture Capital Bank şirketin hissedarı olmuştur. Yeni hissedarla var olan bilgi, deneyim ve tecrübesine finans gücünü de eklemiş, iki yeni üretim tesisini daha kurmuştur. Bu yeni tesislerle birlikte Türkiye’nin en büyük üretim kapasitesine sahip firması olmuştur.”

İşe Apartman Dairesinde Başladı
1993’te bir apartman dairesinde yola çıkan Göknur Gıda, bugün 4 farklı şehirde kurulu tesisleri ve 25 bin dekarlık bahçesiyle çoğunluğu organik olmak üzere meyve ziraatı yapıyor. Meyve suyu, çocuk maması, unlu mamuller, yiyecek servisleri ve dondurma sektörüne tedarik sağlayan şirket her yıl üretiminin yaklaşık yüzde 85’ini ihraç ediyor.

İlginizi Çekebilir

Mustafa Taviloğlu neci, nereli ve kim?

Mustafa Taviloğlu aslen nereli, kaç doğumlu, eğitimi, işi ve kimdir bilgileri. Mudo’nun sahibi kimdir nerelidir …