Ana Sayfa / Kime Ait / Halkbank’tan ABD’deki dava açıklaması

Halkbank’tan ABD’deki dava açıklaması

Halkbank., uzlaşı yok dedi. Halkbank davası.ABD’de devam eden davada yargılan Halkbank, KAP’a yaptığı açıklamada, Türkiye’nin tazminat ödeyip uzlaşmayı teklif ettiği yönündeki haberleri yalanladı.

Halkbank. ABD’deki dava için uzlaşı ve tazminat iddialarını yalanladı. ABD’deki halkbank davası son durum ve bankanın açıklaması. Banka KAP’a dün akşam yaptığı açıklamada, aleyhine açılan davanın temyiz aşamasında olduğunu ve temyiz tamamlanana kadar mahkemede yargılamanın askıya alındığını hatırlattı.

Açıklamada, “Bankamızın ABD’de devam eden dava süreciyle bağlantılı olarak jürili dava öncesinde Türkiye’nin tazminat ödeyip uzlaşmayı önerdiği ve söz konusu teklifin de ABD tarafından değerlendirildiği yönünde kamuoyunu ve yatırımcıları yanıltıcı ve hisse değerini etkileyici nitelikte haber ve söylentilerin yer aldığı anlaşılmaktadır” denildi.

DAVA TEMYİZDE

Halkbank’ın avukatları son olarak Nisan ayında temyiz mahkemesinde bankanın ABD yasaları karşısında yabancı devlet dokunulmazlığına sahip olduğu şeklinde savunma yapmış, tarafların beyanlarını dinleyen temyiz mahkemesi ise ne zaman karar alacağını açıklamamıştı.

İlginizi Çekebilir

Hamas Lideri’nin 3 oğlu öldürüldü

İsrail Hamas Liderinin evini vurdu. İsrail’in Gazze’ye saldırılarında Hamas lideri İsmail Heniyye’nin 3 oğlu ve …

Sınırsız Hosting