Ana Sayfa / Manşet / Hemzemin geçit kazası ehliyet dersi oldu
EHLİYET KURSU

Hemzemin geçit kazası ehliyet dersi oldu

Sürücü kursları artık hemzemin geçit kazalarını da ders olarak verecek. Yeni ehliyet almak isteyenler için yeni bir ders geldi hemzemin geçit kazaları. 2017 ehliyet sınavları ve sürücü kursu kayıtları sürüyor. Yeni ehliyet almak isteyen sürücü adayları yeni bir ders daha okuyacak. 

Ehliyet sınavları için yeni ders zorunluluğu geliyor hemzemin geçit kazaları. Her yıl can kaybına ya da yaralanmalara yol açana karayolu araçlarıyla trenlerin karıştığı demiryolu hemzemin geçit kazaları, ehliyet kurslarında ders olacak.

OKULLARA DA HEMZEMİN GEÇİT KAZALARI DERSİ GELİYOR
Tren hemzemin geçitte arabaya çarptı türünden haberler sık sık medyada yer alır. Artık bu kazaların önlenmesi için ders geliyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Afyonkarahisar’da 21 Kasın 2015’te meydana gelen ve bir araçla trenin karıştığı kazaya ilişkin rapor hazırladı.

Raporu, Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderen bakanlık, bu tür kazalarının önüne geçebilmek için bazı önerilerde bulundu. MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, 81 il milli eğitim müdürlüğüne talimat verdi.

Bakanlıktan gönderilen, ilk ve orta dereceli okullardaki trafik derslerinde hemzemin geçitler konusuna daha fazla dikkat çekilmesini içeren rapor da talimatlara eklendi.

MEB, sürücü kurslarından ayrıca demiryolu hemzemin geçitlerinin kullanımı hakkında teorik eğitimleri artırılmasını ve sınavlarda zorunlu uygulama yapılmasını istedi. (Habertürk)

İlginizi Çekebilir

EURO 2024 finali izle

İspanya-İngiltere final maçı canlı yayını ve saati. Euro 2024 finali izle bu akşam kanalı ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting