Ana Sayfa / Kime Ait / Himmet Karadağ nereli, yaşı mesleği (Varlık Fonu üyesi)
HİMMET KARADAĞ NERELİ

Himmet Karadağ nereli, yaşı mesleği (Varlık Fonu üyesi)

Himmet Karadağ Borsa İstanbul başkanıydı Varlık fonu yönetim kurulu üyesi oldu ve bir kez daha herkes Himmet Karadağ memleketi, eğitimi ve yaşını merak etmeye başladı. Ak Parti döneminin yıldızı hızlı parlayan isimlerinden biri olan Himmet Karadağ‘ın hızlı yükselişi ve ayrıntılarını araştırdık. Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu atamaları yapıldı. Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’ne göre Türkiye Varlık Fonu A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliklerine Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Prof. Dr. Kerem Alkin ve Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ atandı.

DENİZLİLİ HİMMET KARADAĞ MESLEĞİ, EĞİTİMİ VE YAŞI

Denizli’den büyük adamlar çıkar bunlardan biri de Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ. Himmet Karadağ Denizlili.

VARLIK  FONU YÖNETİM KURULU ÜYESİ HİMMET KARADAĞ KAÇ DOĞUMLU

Himmet Karadağ hangi okul mezunu ve nerelerde çalıştı bilgisi. Varlık Fonu yönetim kurulu üyesi yapılan Himmet Karadağ için geleceğin Maliye ya da Ekonomi Bakanı olarak gösteriliyor. 1974 yılında Denizli’de doğan Himmet Karadağ, 1991 yılında Antalya Lisesi’ni bitirdi. Aynı yıl Gazi Üniversitesi İşletme ve İktisadi Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ne giren Karadağ, 1995 yılında mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini ise 2010 yılında Exeter Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı. Himmet Karadağ, iş hayatına 1998 yılında Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü’nde Gelir Uzman Yardımcısı olarak başladı.

HİMMET KARADAĞ KAMU GÖREVLERİ

1999-2002 yılları arasında Hesap Uzmanları Kurulu Başkanlığı’nda Hesap Uzman Yardımcısı, 2002-2005 yılları arasında ise Hesap Uzmanı olarak çalıştı. 2005-2006 yılları arasında Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Başkan Danışmanı, 2006-2008 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı olarak görev yapan Karadağ, 2009-2011 yılları arasında Hesap Uzmanları Kurulu Başkanlığı’nda Baş Hesap Uzmanlığı ve Grup Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Himmet Karadağ, 2011-2012 yılları arasında Maliye Bakanlığı Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2012 yılından itibaren Sermaye Piyasası Kurulu’nda Kurul Üyeliği görevini üstlendi ve 1 Ocak 2016 tarihinde de Kurul Başkanvekili oldu. Himmet Karadağ, 1 Nisan 2016 tarihinde Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Karadağ, evli ve 4 çocuk babasıdır. Siz de Himmet Karadağ ile ilgili bilgilerinizi sitemize yorum olarak yazın.

MEHMET BOSTAN ASLEN NERELİ KİM BİLGİLERİ

VARLIK FONU NEDİR, AMACI VE KURULUŞU

İlginizi Çekebilir

İran 28 Haziran’da seçime gidecek

Reisi’nin ölümü üzerine İran 28 Haziran’da cumhurbaşkanlığı seçimi yapacak. İran’da yeni cumhurbaşkanı 28 Haziran’da belli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting