Ana Sayfa / Gündem / Hindistan’da aslan koronadan öldü

Hindistan’da aslan koronadan öldü

Asya aslanı koronavirüsten ölen ilk hayvan olarak kayıtlara geçti Hindistan’da. Covid-19’dan ölen ilk hayvan asya aslanı oldu. Kovid-19 testi pozitif çıkan 9 yaşındaki Asya aslanının ölümünün, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bildirilen ilk hayvan ölümü olduğu ifade edildi..

Hindistan’da Asyaaslanı Koronadan ölen ilk hayvan olarak tarihe geçti. Güney Hindistan’ın Chennai kentindeki bir hayvanat bahçesinde Kovid-19 testi pozitif çıkan 9 yaşındaki Asya aslanının ölümünün, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bildirilen ilk hayvan ölümü olduğu ifade edildi.

Hindistan’da Neela adındaki Asya aslanı, Kovid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından hayatını kaybetti.

​9 yaşındaki dişi aslanın bu ölümü, Hindistan’da koronavirüs kaynaklı ilk hayvan ölümü olarak kayıtlara geçti.

Sputnik’in aktardığına göre hayvanat bahçesi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, dişi aslanın ölümden sadece bir gün önce burun akıntısı da dahil olmak üzere semptomlar gösterdiği ve hemen tedavisine başlandığı belirtildi.

Yetkililer, New Indian Express’e yaptıkları açıklamada, 23 ve 19 yaşındaki iki dişi aslanın sağlık durumunun da kritik olduğunu ve testlerin artmasıyla pozitif vaka sayısında da artış beklediklerini söylediler.

Hayatını kaybeden Neela dışında 8 aslanın daha koronavirüs testi pozitif çıkmıştı.

İlginizi Çekebilir

Temel Karamollaoğlu siyaseti bırakıyor

Temel Karamollaoğlu Saadet Partisi liderliğini bırakıyor. Temel Karamollaoğlu emekliye ayrılıyor. Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun …

Sınırsız Hosting