Ana Sayfa / Genel / Hüseyin Sözlü’nün duruşması ne oldu? 21 şubat

Hüseyin Sözlü’nün duruşması ne oldu? 21 şubat

Adana’da Hüseyin Sözlü’nün mahkemesi konuşuluyor. Devlet Bahçeli Köprüsü ile büyük sükse yapan ancak aradan geçen sürede tek bir çivi bile çakılmayan Dr. Devlet bahçeli köprüsü soruları havada iken şimdi de Hüseyin Sözlü’ün mahkemesi konuşuluyor. Adana son dakika haberleri ve Adana gelişmelerine göre Sözlü bugün mahkemeye çıkacaktı. Hüseyin Sözlü hangi davalardan yargılanıyor? 

Hüseyin Sözlü Mahkeme 21 Şubat sonucu ve Adana son dakika haberleri ve gelişmeleri. 21 şubat Adana Adana Büyükşehir belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün mahkemesi ve duruşma ayrıntıları. Adana’da merakla beklenen Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün duruşması hakkında sıcak gelişme var. Bugün saat 10’da görülmesi gereken duruşmanın yine bu gün saat 14.30’a ertelenmişti.
Adana kamuoyunun merakla beklediği, ve başkan Hüseyin Sözlü’nün haksız bir yere suçlandığını düşündükleri davada dıcak gelişme var. Karar aşamasına gelen dava ile ilgili olarak 14 kişi yargılanıyor.

HÜSEYİN SÖZLÜ HANGİ DAVADAN YARGILANIYOR

Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmesi gereken davada tutuksuz yargılanan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Şaban Acar, Kutfedi Kılınç, Hikmet Erol Akça ve Ömer Aydın, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Ragıp Bekaroğlu, ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar, Mehmet Boran, Haluk Boran, Mehmet Şahin Hüseyin Gücüm, Ahmet Sevimli, Ertuğrul Kütük, Burak İnceoğlu ve Mustafa Hakan Aslan “Rüşvet ve edimin ifasına fesat karıştırma” iddiasıyla haklarında dava açılmış mahkeme duruşmayı 21 Şubat 2017 tarihine ( bu güne ertelenmişti.

ADANA’DA DEVLET BAHÇELİ KÖPRÜSÜ NE OLDU?

Adana7da ylarım kalan projelerden ve hatta hiç başlamayan çalışmalardan biri de Dr. Devlet Bahçeli Köprüsü oldu. İşte konuyla ilgili sabah gazetesindeki dikkat çeken o haber:

Temeli 328 gün önce büyük bir gövde gösterisiyle atılmıştı. Türkiye’nin en uzun köprüsü için “Adana’nın itibar abidesi” denildi. 2 yılda bitecekti. Şimdi yerinde yeller esiyor
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün en önemli projeleri arasında yer alan ve tamamlandığında Türkiye’nin en uzun köprüsü olacak olan Devlet Bahçeli Köprüsü’nün yerinde yeller esiyor. Temeli 11 ay önce yani tam 328 gün önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından atılan köprünün ihalesini alan firma ile yapılan sözleşme iptal edilince çalışmalar durdu. Sözlü’nün “Adana’nın itibar abidesi” dediği köprünün akıbeti hakkında hiçbir açıklama yapılmadı.

TARTIŞILAN PROJE
Daha yapılmadan ihalesi ve projesi tartışmalara neden olan Devlet Bahçeli Köprüsü’nün temeli, gövde gösterisine dönüşen bir törenle 30 Mart 2016 tarihinde atıldı. Temel atma töreninin üzerinden haftalar geçmesine rağmen bir çalışma olmadığını gören vatandaşlar, Başkan Sözlü’den bir açıklama bekledi. Vatandaşların kafasında oluşan sorular yanıtsız bırakılırken temel atma töreni için kazılan 2 çukurdan biri toprakla dolduruldu. Beton dökülen diğer temel ise büyüyen otların arasında kayboldu.

ÇALIŞMALAR DURDU
Kamuoyunun beklediği çalışma temel atma töreninden tam 194 gün sonra başladı. İlk kepçeler vurulurken vatandaşlar, köprü çalışmalarının hızlanacağını düşündü. Ancak beklenen olmadı. Birkaç noktada temel çukurları kazıldı, şantiye alanında bekletilen iş makineleri bir süre sonra ortadan kayboldu. Atılan temel çukurundaki demirler büyüyen otların arasında kayboldu. Başkan Hüseyin Sözlü’nün bugüne kadar olduğu gibi bir projesi daha başlamadan sona erdi.

ANLAŞMA FESHEDİLDİ
Büyükşehir Belediyesi’nin ihaleyi alan TÜSAN Yapı ve İmparator İnşaat ile yapılan anlaşmayı feshettiği anlaşıldı. Temeli atıldıktan 2 yıl sonra hizmete gireceği sözü verilen köprünün yerinde birkaç çukur ve toprak yığınları kaldı. Temel atma töreninden önce acemi şoförlerin çalışma yaptığı pist alanı olan bölge, yeniden eski hüviyetine büründü. Yaklaşık 11 ay geçmesine rağmen Başkan Hüseyin Sözlü’nün konuya ilişkin tatmin edici bir açıklama yapmaması da tepkilere neden oluyor.

 

İlginizi Çekebilir

Kim kurban kesemez, kurban şartları

Borcum var kurban kesebilir miyim sorusu. kimler kurban kesemez? kurban kesmenin şartları neler. Kurban vaciptir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting