Ana Sayfa / Manşet / Hüsnü Mahalli hapisten çıktı (Hüsnü Mahalli yaşı)
HÜSNÜ MAHALLİ

Hüsnü Mahalli hapisten çıktı (Hüsnü Mahalli yaşı)

Hüsnü Mahalli cezaevinden çıktı, tahliye edildi. Hüsmü Mahalli kaç yaşında, nereli ve gerçek mesleği bilgileri. Dün kabul edilen iddianamede Mahalli’nin 7 yıla kadar hapsi isteniyordu. Mahalli Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlamasıyla tutuklanmıştı. Sağlık sorunları olan Hüsnü Mahalli için doktorlar felç geçirebilir demişti. 

Hüsnü Mahalli tahliye edildi 20 Ocak 2017. Bir süre önce tutuklanan Hüsnü Mahalli cezaevinden çıktı.

GAZETECİ HÜSNÜ MAHALLİ KAÇ DOĞUMLU, NERELİ VE NECİ

Suriye asıllı gazeteci Hüsnü Mahalli yaşamı ve özgeçmişi bilgileri. Hüsnü Mahalli 23 Mayıs 1949’da Suriye’nin Cerablus şehrinde doğmuştur ve Türkmen Barak aşiretindendir. Mahalli, Orta Doğu ve siyaset uzmanı, akademisyen, gazeteci ve yazarlık yapmaktadır.

HÜSNÜ MAHALLİ KAÇ YILDIR TÜRKİYE’DE
Mahalli, 1949 yılında Suriye’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu’nu bitirdikten sonra aynı üniversite de yüksek lisansını, Uluslararası İlişkiler’de de doktorasını tamamladı. Mahalli’nin tezinin konusu “Türk Arap ilişkileri” idi. BBC, NBC gibi uluslararası televizyonların yanı sıra pek çok Arap ülkesinde radyo, dergi, gazete, ajans gibi basın yayın organlarında görev aldı.
1 Temmuz 2013’te, Akşam Gazetesi’nin TMSF tarafından el konulması ardından gazetedeki köşe yazarlığı görevinden çıkarılmıştır. Sonrasında çarşamba günleri saat 21:30’da Cem TV kanalında Erol Mütercimler’in sunumuyla “Aynanın Arkası” programına katılmaktadır. 2015 yılından itibaren Halk Tv’de Ayşenur Arslan’ın sunuculuğu ile Maniki Dünya adlı bir program yapmaktır. Cuma sabahları, Ayşenur Arslan’ın programına da konuk olmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Reisi için 1 günlük milli yas

Türkiye ölen İran Cumhurbaşkanı için 1 gülük milli yas ilan etti. mili yas nedir neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting