Ana Sayfa / Kime Ait / Hüsnü Mahalli kaç doğumlu, nereli

Hüsnü Mahalli kaç doğumlu, nereli

Hüsnü Mahalli gözaltına alınınca herkes Hüsnü mahalli kim, nereli, kaç yaşında ve Suriye ajanı mı diye sormaya başladı. Hüsnü Mahalli’nin kökeni, mezhebi ve etnik kimliği sizi çok şaşırtacak. 

Sizce Hüsnü Mahalli kim? herkes bu soruyu soruyor. Hüsnü mahalli Esed ajanı mı yoksa bir vatansever mi? Gazeteci hüsnü mahalli Türk vatandaşı oldu ancak kökeni Suriye. Hüsnü Mahalli Türkmen bir kökenden gelmektedir.

HÜSNÜ MAHALLİ TÜRKMEN BARAK AŞİRETİNDEN

Gazeteci Hüsnü Mahalli’nin çalıştığı gazeteler ve dergilerden önce gelin kaç doğumlu Hüsnü Mahalli, neci sorularına yanıt arayalım. Hüsnü Mahalli 23 Mayıs 1949’da Suriye’nin Cerablus şehrinde doğmuştur ve Türkmen Barak aşiretindendir. Mahalli, Orta Doğu ve siyaset uzmanı, akademisyen, gazeteci ve yazarlık yapmaktadır.

Mahalli, 1949 yılında Suriye’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu’nu bitirdikten sonra aynı üniversite de yüksek lisansını, Uluslararası İlişkiler’de de doktorasını tamamladı. Mahalli’nin tezinin konusu “Türk Arap ilişkileri” idi. BBC, NBC gibi uluslararası televizyonların yanı sıra pek çok Arap ülkesinde radyo, dergi, gazete, ajans gibi basın yayın organlarında görev aldı.

1 Temmuz 2013’te, Akşam Gazetesi’nin TMSF tarafından el konulması ardından gazetedeki köşe yazarlığı görevinden çıkarılmıştır. Sonrasında çarşamba günleri saat 21:30’da Cem TV kanalında Erol Mütercimler’in sunumuyla “Aynanın Arkası” programına katılmaktadır. 2015 yılından itibaren Halk Tv’de Ayşenur Arslan’ın sunuculuğu ile Maniki Dünya adlı bir program yapmaktır. Cuma sabahları, Ayşenur Arslan’ın programına da konuk olmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Almanya çifte vatandaşlık yasası rafta

Almanya Türk göçmenlere vatandaşlık vermeyecek. Almanya çifte vatandaşlık yasasını rafa kalırdı. Almanya’ya gidecek Türkler için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting