Ana Sayfa / Kime Ait / İbrahim Ahmed Acar nereli, yaşı ve neci?
İBRAHİM AHMED ACAR KİM

İbrahim Ahmed Acar nereli, yaşı ve neci?

Eskrimde dünya şampiyonu olan Türk eskrimci İbrahim Ahmed Acar memleketi. yaşı, eğitimi ve başarıları. İbrahim Ahmed Acar eskrimde dünya şampiyonu oldu, geçtiğimiz aylarda da Avrupa şampiyonu olmuştu. 

Eskrimci İbrahim Ahmed Acar başarısıyla bizi onurlandırdı eskrimde ve dünya şampiyonu oldu. Şimdi herkes eskrimde dünya şampiyonu olan İbrahim Ahmed Acar’ın kim olduğunu, nereli olduğunu, yaşını ve eğitimini merak etmeye başladı. Bulgaristan’ın Filibe kentinde düzenlenen Yıldızlar ve Gençler Dünya Şampiyonası’na katılan İbrahim Ahmed Acar, bir ilke imza attı ve dünya şampiyonu olarak eskrimde Türkiye’nin adını duyurdu. 

PROF. DR.  MURAT ATALI’DAN KUTLAMA

Eskrim Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı, bir ay içinde Avrupa ve dünya şampiyonu unvanını kazanan milli sporcuyu kutlayarak, “Sadece eskrim tarihimizin değil, spor tarihimizin de en önemli başarılarından biri. Çünkü tarihimizde hiç altın madalya alamadığımız Avrupa ve dünya şampiyonalarında aynı sporcumuz, bir ay arayla iki altın madalya kazandı. İbrahim’in yolu, bundan sonra olimpiyat şampiyonluğu yoludur.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Dövizle ödeme yasağı kalktı

Dolar ve Euro ile borç ödeme yasağı kalktı. Dövizle ödeme yasağının kaldırıldığı alanlar. Türk parası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting