Ana Sayfa / Kadınca / İdil Yazar neci, yaşı, nereli

İdil Yazar neci, yaşı, nereli

İdil Yazar neci, aslen nereli, eğitimi ve kimdiri aranıyor. Pratik yemek tarifçisi İdil yazar kanalı, yemekleri ve hakkında tüm merak edilenler. 2015 yılından beri Youtube’da lezzetli yemek tarifleri paylaşan İdil Yazar, eğitimini pazarlama ve girişimcilik üzerine aldı. Bir ara Lig TV’de spor spikerliği yapan ünlü isim, televizyon kanallarında yemek programları hazırlayıp sundu. İşte, İdil Yazar biyografisi…

İdil Yazar aslen nereli, kaç doğumlu, eğitimi, yaşı ve kimdiri aranıyor. Pratik en güzel yemek tariflerini veren aşçı İdil Yazar hakkında tüm merak edilenler. İlk evliliğini Markafoni’nin kurucusu Tolga Tatari ile yapan İdil Yazar, 2015 yılında doğan çocuğuna ‘Ali’ adını verdi. 4 yıllık evliliği 2017 yılında noktalanan başarılı sunucu, 2021 yılında eski basketbolcu İbrahim Kutluay ile aşk yaşamaya başladı. Çiçeği burnunda çiftten konuyla ilgili bir açıklama gelmezken, İbrahim Kutluay’ın İdil Yazar uğruna 5 yıldır beraber olduğu Edvina Sponza’dan ayrıldığı ileri sürüldü.


İDİL YAZAR’IN HAYAT HİKAYESİ
1985 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İdil Yazar aslen Bursalıdır. Kendisinden 3 yaş büyük ablası vardır.
Koç Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini ABD’de tamamladı. Babson College’da Girişimcilik ve Pazarlama bölümünde eğitim aldı.

New York’ta dünyanın en büyük kozmetik şirketlerinden biri olan Coty’de 2 yıl görev aldı. 2009 yılında Türkiye’ye döndükten sonra çeşitli televizyon kanallarında sunuculuk yaptı.

2013 yılında Mutfak Sanatları Akademisi’nde profesyonel aşçılık eğitimi aldı.

Spikerlik tecrübesi, aşçılık eğitimi ve mutfağa olan tutkusunu 2015 yılında Youtube’da açtığı kanalda takipçileriyle paylaştı.
Bein Gurme televizyon kanalında ‘İdil’den’ adlı programında pratik yemek tariflerine yer veriyor.

ÖZEL YAŞAMI
1985 doğumlu olan İdil Yazar, 2021 yılı itibarıyla 36 yaşındadır.

2013-2017 yılları arasında iş insanı Tolga Tatari ile evli kaldı. Çiftin ‘Ali’ (d.2015) adında bir oğlu bulunuyor.

İdil Yazar 1.70 metre boyunda, 55 kilo ve yengeç burcudur.

Sosyal paylaşım sitesi Instagram’da @idilyazar, Twitter’da @idil_yazar, Youtube’da @idilyazar kullanıcı adıyla yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir

Berkcan Güven dolandırıldı

Fenomen Berkcan Güven, Alizade tarafından dolandırılmış. Sosyal medya fenomeni Berkcan Güven katıldığı bir programda beraber …

Sınırsız Hosting