Ana Sayfa / Yaşam / İl il Ramazan Bayramı namazı saati 2018

İl il Ramazan Bayramı namazı saati 2018

Ramazan Bayramı namaz saatleri 2018 il il. İstanbul Ramazan Bayramı namaz saati 2018. Ankara Ramazan Bayramı Bayram namazı saati 2018. Tüm illerin 2018 Ramazan Bayramı başyram namazı saati ve kılınacağı tarih. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan bayram namazı saatleri haberimizde. Ramazan Bayramına kısa bir süre kala müminler il il bayram namazı vakitlerini merak ediyor. Peki bayram namazı nasıl kılınır? Ramazan Bayramı namazı saat kaçta?

Türkiye 2018 Ramazan Bayramı bayram namazı saatleri illere göre. Bayram namazı (2018 Ramazan) hangi ilde kaçta kılınacak ve Bayram Namazı kılma şekli, okunacak dualar. Ramazan Bayramı arefesi ve Bayram günü okunacak dualar yapılacak ibadetler. On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif gelmesi ile tüm müminler ibadetlerini gerçekleştiriyor. Hepimizi birleştiren bayramın gelmesine kısa bir süre kala en çok araştırılanların başında ‘bayram namazı saat kaçta’ sorusu geliyor. İşte Diyanet tarafından açıklanan il il bayram namazı vakitleri….

15 Haziran 2018 Cuma günü itibariyle bayram namazı kılınacak. Aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak Ramazan Bayramı namazının saatini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İstanbul’da Bayram Namazı : 06:17

Ankara’da Bayram Namazı : 06:04

İzmir’de Bayram Namazı : 06:31

İL İL BAYRAM NAMAZI VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
BAYRAM NAMAZI NASIL KILINIR?

2 rekat olan Bayram namazına, Allahuekber “Niyet ettim Allah rızâsı için vâcib olan Kurban Bayramı namazını kılmaya. Uydum imama.” denip niyet edilir. İmam, ellerini kulaklarına kaldırıp “Allâhuekber” diyerek tekbîr alıp ellerini göbek altında bağlar. Cemaat de aynısını yapar ve “Sübhaneke” duasını okunur. Ardından, imam ellerini kulaklarına kaldırıp “Allahu Ekber” diyerek tekbîr alır ve ellerini yana bırakır ki cemaat de aynısını tekrarlar.
Sonrasında imam, ellerini kulaklarına kadar kaldırıp “Allâhu Ekber” diyerek tekbîr alır ve ellerini yana bırakır. Cemaat de onu takip eder. Ardından imam, ellerini kulaklarına kadar kaldırıp “Allâhu Ekber” diyerek tekbîr alır ve ellerini göbek altında bağlar. Cemaat de aynı şeyi yapar ve imamın okuduğu sûre ile âyetleri dinler. Bu rekat imamla birlikte rükû ve secde edilirek bitirilir.İlk rekatın ardından 2. rek’âta kalkılıp eller göbek altında bağlanır. İmam, sûre ve âyetleri okur, cemaat dinler. Sonra, imam ellerini kulaklarına kaldırıp “Allahuekber” diyerek tekbîr alır ve ellerini yana bırakır. Cemaat de bunu tekrarlar. Ardından, imam ellerini kulaklarına kaldırıp “Allahu Ekber” diyerek tekbîr alır ve ellerini yana bırakır. Cemaat de aynısını yapar. Ardından imam ellerini kulaklarına kaldırıp “Allahuekber” diyerek tekbîr alır ve ellerini yana bırakır. Cemaat de aynısını yapar. Sonra, imamla birlikte rükû ve secde edilerek namaz bitirilir. Sonra, imam minber’e çıkarak “Bayram hutbesi”ni okur. Hutbenin ardından dua edilir. Bayram namazının kılınışının akıllarda kalması için “İki salla bir bağla üç salla bir yat.” şeklinde bir tekerleme de üretilmiştir.

İlginizi Çekebilir

Serkan Özkan öldü

Serkan Özkan öldü Ankara Polatlı’da. Ankara Polatlı’da kavgaya karışanların üzerine sürülen aracın altında kalan Eski …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting