Ana Sayfa / Kadınca / İmamoğlu’nun İstanbul sözleşmesi kızgınlığı

İmamoğlu’nun İstanbul sözleşmesi kızgınlığı

Türkiye İstanbul Sözleşmesi’nden ayrıldı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sert tepki gösterdi. İmamoğlu’nun İstanbul sözleşmesi tepkisi gündeme bomba gibi düştü. İstanbul Sözleşmesi’nin Cumhurbaşkanı kararıyla feshedilmesine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bu, her görüşten kadının yıllardır verdiği mücadeleyi hiçe saymaktır” ifadelerini kullandı.

İstanbul Sözleşmesi iptaline İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu en sert tepkiyi verdi. İmamoğlu, kadınlarla beraber tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’ni feshettiğini bildiren Cumhurbaşkanı Kararı ile ilgili açıklamada bulundu.

Twitter’dan açıklama yapan İmamoğlu, “Her gün kadına yönelik şiddet haberlerinin olduğu bir ülkede bir gece yarısı #İstanbulSözleşmesi’nden çıkıldığının duyurulması çok acıdır. Bu, her görüşten kadının yıllardır verdiği mücadeleyi hiçe saymaktır. Her şeye rağmen kazanan “eril akıl” değil kadınlar olacaktır” dedi.

“KABUL EDİLEMEZ”

Dilek Kaya İmamoğlu da kararın kabul edilemez olduğunu vurgulayarak “İstanbul Sözleşmesi’nin temelini şiddetin önlenmesi, kadının korunması, şiddet uygulayanların adalete teslim edilmesi oluşturuyor. Bu temel ne kadar açık ve bu ülkenin tüm kadınları için hayati ise sözleşmeden çekilmek de bir o kadar kabul edilemez” paylaşımında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Zorlu binasına silahlı saldırı

Zorlu Holding’e silahlı saldırı. İstanbul’da holding binası kurşunlandı. Şişli’de bulunan Zorlu Holding binasına silahla ateş …

Sınırsız Hosting