Ana Sayfa / İlginç / İnci Taneleri, Gönül Yarası filminden alıntı mı?

İnci Taneleri, Gönül Yarası filminden alıntı mı?

Gönül Yarası filmi ne zaman çekildi kimler oynamıştı, Gönül yarası filmi hangi telde geçiyor İnci Taneleri dizisi ile benzerliği ne? İnci Taneleri dizisi. Gönül Yarası filminin kopyası mı, o filmde alıntı mı kim ne dedi? 20 yıl önce çekilen Gönül Yarası’yla “aşırı benzerlikler” içeren İnci Taneleri dizisi için, filmin çekildiği aynı otelin kullanıldığı ortaya çıktı.

İnci Taneleri Dizisi Gönül Yarası filminden mi esinlendi, iki yapım da aynı otelde çekildi. Dilber pavyon dansı ile reklamı yapılan İnci taneleri dizisi Gönül yarası filminden mi esinlendi senaryosu nasıl sorusu.

Yılmaz Erdoğan‘ın kaleme aldığı “İnci Taneleri” dizisinin senaryosunun 2004 yapımı Gönül Yarası filminden alıntı olduğu iddia edildi.

YouTube üzerinde dizi ve film eleştirileri yapan Murat Soner, “İnci Taneleri” ve Şener Şen, Meltem Cumbul ile Timuçin Esen’in rol aldığı “Gönül Yarası” filmi arasında benzerlikler olduğunu öne sürdü. Soner, bu tür benzerliklerin, “İnci Taneleri”nin aslında bir uyarlama olabileceği ihtimalini gündeme getirdi. Ancak, dizinin hiçbir yerinde resmi bir uyarlama veya esinlenme ibaresinin yer almadığına dikkat çekti.

GÖNÜL YARASI VE İNCİ TANELERİ AYNI OTELİ KULLANDI

Yılmaz Erdoğan’ın ve dizinin yapımcılarının bu iddialara nasıl yanıt verecekleri merak konusu olurken, İnci Taneleri’nin Gönül Yarası filminin çekildiği otelde çekildiği ortaya çıktı.

İstanbul Küçükpazar’da yer alan Fındık Palas adlı otel 2004 yılı yapımı Gönül Yarası filminde de aynı isimle yer almıştı. İnci Taneleri dizinde ise Mısır Palas olarak gösterilen otel 1959 yılından bu yana faaliyetine devam ediyor.


Gönül Yarası


İnci Taneleri


Gönül Yarası


İnci Taneleri

Yılmaz Erdoğan’ın İnci Taneleri ile Yavuz Turgul’un Gönül Yarası arasındaki diğer benzerlikler şöyle:

Dilber (Hazar Ergüçlü) pavyonda çalışıyor, Dünya (Meltem Cumbul).

Azem (Yılmaz Erdoğan) öğretmen, Nazım (Şener Şen) de. Üstelik ikisinin de iki çocuğu var. Azem hapisten çıkıyor; Nazım, Doğu Anadolu’dan dönüyor.

Dilber de eski kocasından kaçıyor, Dünya da… İkisinin de çocuğu var.

İki yapımda da eczacı karakterleri var.

Güven Kıraç, Dilber dizisinde Nazım rolünde; Gönül Yarası’nda ise Mehmet rolünde.

İlginizi Çekebilir

PlayStation oyunları yeni zamlı fiyat

PlayStation oyunlarına gelen zam ve yeni zamlı oyun fiyatları. PlayStation oyun fiyatlarında fiyat artışına gidildi. …

Sınırsız Hosting