Ana Sayfa / Sağlık / İngiliz kızı öldüren diyet hapı
İNGİLİZ KIZ DİYET HAPI

İngiliz kızı öldüren diyet hapı

Türkiye’den aldığı diyet hapı nedeniyle ölen İngiliz kız gazete manşetlerinden. Diyet ve zayıflama hapları kalbi durduruyor kalp krizi sonucu ölüme neden oluyor iddiası. İngiltere’de yaşayan tıp öğrencisi Anna Phillips kilo vermek için Türkiye’den online olarak sipariş ettiği zayıflama haplarından içti. Kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren genç kızın ölümüne bu hapların sebep olduğu iddia ediliyor.

İngiliz kızın diyet hapı satın aldığı internet sitesi Türkiye’deki ve diyet hapının adı tartışılıyor.  Diyet hapı nedeniyle ölenlerin sayısı artıyor.Daily Mail’in haberine göre İngiltere’nin Falmouth kentinde yaşayan 20 yaşındaki tıp öğrencisi Anna Phillips diyet hapları yüzünden yaşamını kaybetti. 3 yıl önce psikiyatri merkezinde tedavi gördüğü belirtilen genç kız, Türkiye merkezli bir internet sitesinden diyet hapları sipariş etti.

GENÇ KIZ DİYET HAPI NEDENİYLE KALP KRİZİ GEÇİRDİ
Sağlık için satılan diyet hapları ölüm makinesi gibi. Bu ilaçlardan aşırı dozda alan Phillips, sokakta kalp krizi geçirdi. Bir bankta hareketsiz halde bulunan Phillips olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ancak Phillips, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Olayın ardından Adli Tıp Kurumu Phillips’in cesedine otopsi yaptı. Otopsiye giren doktor Cornwall Cox, “Durumu Sağlık Bakanlığı’na bildireceğim. Bu ilaçların ülkeye kolay giriş yapması dehşet verici” dedi.

Kendisi de doktor olan anne Penny Phillips, “Hükümeti bu ilaçlar konusunda uyaran doktora minnettarım. Umarım bu tavsiye bu ilaçları kullanan başka kişilerin de hayatını kurtarır” dedi.

İlginizi Çekebilir

Bilecik define kazısı faciası

Söğüt’te define arayışı faciayla sonuçlandı. Bilecik define bulunan yerler hemen dikkat çekti ölüm haberi peşinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting