Ana Sayfa / Kime Ait / İsmail Koncuk nereli, yaşı ve kim (Kamu sen Genel Başkanı)
İSMAİL KONCUK KİM

İsmail Koncuk nereli, yaşı ve kim (Kamu sen Genel Başkanı)

Kamu sen Genel Başkanı İsmail Koncuk aslen nereli, kaç doğumlu, ve neci bilgileri. Aynı zamanda Türk Eğitim Sen Genel başkanı da olan İsmail Koncuk kaç yıldır Türkiye Kamu Sen Genel Başkanlığı yapmaktadır bilgileri.

İsmail Koncuk Türkiye Kamu Sen Genel başkanı ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanıdır. Milliyetçi camianın yakından tanıdığı İsmail Koncuk, Türkiye’deki en önemli sendikacılardan biridir.

İSMAİL KONCUK MEMLEKETİ. YAŞI VE EĞİTİMİ

İsmail Koncuk 24 Mayıs 1959 yılında Adana-Ceyhan’da doğdu.

İsmail Koncuk Eğitimi

İlk, orta ve lise öğrenimini Ceyhan’da tamamladıktan sonra Eskişehir Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümü’nden 1980 yılında mezun oldu. Bu arada Atatürk Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda da İngilizce eğitimi aldı.

İsmail Koncuk İş Hayatı

Öğretmenliğe 1981 yılında Konya’nın Beyşehir İlçesi Doğanbey Beldesi’nde başladı. 1985 Yılında ise Adana’ya atandı. 1992’den 1996 yılına kadar Türk Eğitim-Sen Adana Şubesi Kurucular Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 1996 yılından 2005 yılına kadar Türk Eğitim-Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanlığı ve Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği yaptı.
2002 Yılında gerçekleştirilen Türk Eğitim-Sen 1. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda Merkez Denetleme Kurulu üyeliğine, 2005 yılında yapılan 2. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda Genel Sekreterliğe ve Şubat 2008’de yapılan 3. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda ise Genel Başkanlığa seçildi. 24-25 Ekim 2009 tarihinde yapılan Olağanüstü Merkez Genel Kurulu’nda ve 5-6 Şubat 2011 tarihinde yapılan 4. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda da Genel Başkanlığa yeniden seçildi.

KAMUSEN BAŞKANI NE ZAMAN OLDU?
2008 Mart döneminde yapılan 3. Olağan Genel Kurulda Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreterliği görevine seçilen Koncuk, 9 – 10 Nisan 2011 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Kamu-Sen 4. Olağan Genel Kurulu’nda ve 12-13 Nisan 2014 tarihleri arasında yapılan 5. Olağan Genel Kurulunda da Konfederasyon Genel Başkanlığına seçildi. 1-2 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen Türk Eğitim-Sen 5. Olağan Genel Kurulunda yeniden genel başkanlığa seçildi.
İngilizce bilen Koncuk evli ve iki çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilir

Elazığ göçük olan maden kime ait?

Elazığ krom madeni göçük toprak atında kalan işçilerin isimleri. Elazığ göçük meydana gelen krom madeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting