Ana Sayfa / Kime Ait / İsmet Berkan kaç doğumlu nereli

İsmet Berkan kaç doğumlu nereli

Gazeteci Yazar İsmet Berkan asıl memleketi. yaşı ve yazdığı gazeteler ve dergiler. İsmet Berkan’ın Hürriyet’teki işine son verilince bir anda medyada haber oldu. Aydın Doğan’ın İsmet Berkan’ı işten çıkarması halk arasında kimdi bu İsmet Berkan, yaşı kaç ve nereli sorularının da önünü açtı. 

Yazar İsmet Berkan‘ın asıl memleketi ve yaşı. Türk medyasının önemli isimlerinden olan İsmet Berkan, son olarak Hürriyet’teki görevinin sona verilmesiyle gündeme düştü. İsmet Berkan’ın yaşamını sizler için araştırdık.

İSMET BERKAN’IN HAYATI VE ÇALIŞMA HAYATI

İsmet Berkan 10 Haziran 1964 İstanbul doğumludur. İlk kadın gazetecilerinden Necla Tümay Berkan’ın oğludur. Henüz çocuk denecek bir yaşta, 14 yaşında Cumhuriyet gazetesinde çalışmaya başladı. 1978’den 1991 yılına kadar Cumhuriyet gazetesinde spor muhabirliği, sayfa sekreterliği ve yayınlanan eklerin editörlüğünü yaptı. Para dergisinde genel yayın yönetmeni, Aktüel dergisinde editörlük görevi yaparken, bu sırada Hürriyet gazetesinde medya ile ilgili bir köşe kaleme aldı. 1994 yılında Yeni Yüzyıl gazetesinin çıkış hazırlıklarına katıldı, 1996 Mart ayına kadar bu gazetede Yazıişleri Müdürü ve yazar olarak görev yaptı. Yeni Yüzyıl’daki bir iç anlaşmazlık sonrası bu gazeteden ayrıldı, bir dönem Posta gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. İsmet Berkan bir yandan da Radikal gazetesinin yayına çıkış hazırlıklarına katıldı. Radikal’in çıkmaya başlamasıyla bu gazetenin Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı oldu. 2000 yılının Ekim ayında gazetenin genel yayın yönetmenliğine getirildi. Uzun süre yürüttüğü bu görevine 31 Ağustos 2010’da veda etti. Gezi parkı protestolarının ilk günlerinde bir kadının Kabataş’ta saldırıya uğradığı iddiası ortaya atıldı. Ancak daha sonra kamera görüntülerinin ortaya çıkmaması nedeniyle bu iddianın doğruluğu soruşturulur oldu. Bu dönemde Berkan, bu videoyu izlediğini ve “durumun vahim” olduğunu söyledi. Ancak İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu böyle bir video görüntüsünün varolmadığını ve kendisinin de izlemediğini söyledi. İsmet Berkan’ın Twitter’daki mesajı, sosyal medyada tepkiye neden oldu. Kaleme aldığı özür yazısında Kabataş iddialarının tamamen asılsız olduğunu kabul ederek yanlış yaptığını açıklamıştır. İsmet Berkan2ın Hürriyet gazetesindeki işine son verilmiştir.

İlginizi Çekebilir

Gençlerin seçimi İmamoğlu

Türkiye’de gençlerin en sevdiği lider Ekrem İmamoğlu oldu. İşte Türkiye’deki en popüler 10 siyasetçi. ORC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting