Ana Sayfa / Manşet / İstanbul aşıda 5 milyon sınırını aştı

İstanbul aşıda 5 milyon sınırını aştı

İstanbul’da yapılan aşı dozu miktarı 5 milyonu geçti. Korona aşısı için randevular dolmaya başladı özellikle İstanbul’da vatandaşlar Biontech aşısı olmak için kuyruğa giriyor. İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul için sevindiren bir açıklama bulundu. Memişoğlu, İstanbul’da korona virüs salgının başlangıcından beri pozitif vaka oranında en düşük seviyenin dün görüldüğünü açıkladı. Bir müjdeli haber de Sağlık Bakanlığından geldi. Sağlık Bakanlığı, İstanbul’da uygulanan birinci ve ikinci doz toplam aşı miktarının 5 milyonu aştığını paylaştı.

İstanbul korona aşısı olanların sayısı 5 milyonu geçti. Birinci ve ikinci doz korona aşısı olmak isteyen İstanbullular hastane önlerinde uzun kuyruk oluşturdu.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu yaptığı açıklamada, İstanbul’un salgının başlangıcından beri pozitif vaka oranında en düşük seviyeyi gördüğünü duyurdu.

“COVİD’İ ŞEHRİMİZDEN KOVALIM”
İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İstanbul için sevindiren bir haberi duyurdu. İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu, açıklamasında, “Salgının başlangıcından beri pozitif vaka oranımızda en düşük seviyeyi dün gördük. Hep birlikte başarıyoruz. Teşekkürler İstanbul! Rehavete kapılmadan, unutmadan. Covid’i şehrimizden kovalım, gündemimizden çıkartalım” dedi.

TOPLAM AŞI SAYISI 330 MİLYONU AŞTI
Türkiye genelinde Kovid-19’la mücadele çerçevesinde yürütülen aşılama çalışmaları hızla devam ediyor.

Sağlık Bakanlığının “Kovid-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu”nda yer alan anlık verilere göre, bugün saat 11.13 itibarıyla ülke genelinde yapılan toplam aşı sayısı 30 milyon 284 bin 601 oldu. 17 milyon 325 bin 530 kişiye Kovid-19 aşısının birinci dozu uygulanırken, bunlardan 12 milyon 959 bin 71 kişinin ikinci dozları da tamamlandı.

İSTANBUL 5 MİLYONU YAKALADI
Salgının artış hızının azaltılması ve kontrol altına alınması açısından kritik öneme sahip olan İstanbul’da saat 11.13 itibarıyla 2 milyon 931 bin 613’ü birinci doz, 2 milyon 68 bin 395’i ikinci doz olmak üzere uygulanan toplam aşı miktarı 5 milyon 8 oldu.

Ankara’da toplam 2 milyon 540 bin 57 doz aşı yapılırken, birinci doz miktarı 1 milyon 440 bin 802’ye, ikinci doz miktarı da 1 milyon 99 bin 255’e yükseldi.

İzmir’de ise 1 milyon 173 bin 809’u birinci doz, 897 bin 196’sı ikinci doz olmak üzere toplam 2 milyon 71 bin 5 doz Kovid-19 aşısı yapıldı.

İlginizi Çekebilir

Fred rövanşta cezalı

F!enerbahçe-Olympiakos rövanş maçı ne zaman hangi kanalda Fenerbahçe’de cezalı ve sakat futbolcular kimler sorusu. Olympiakos …

Sınırsız Hosting