Ana Sayfa / Gündem / İstanbul’da ateşli piknik yasaklandı

İstanbul’da ateşli piknik yasaklandı

İstanbul’da ormanlarda ve mesirelik alanlarda ateşli piknik. mangal yakmak yasaklandı. Türkiye’de orman yangınları sonrası ormanlar kapatılıyor yasaklar peş peşe geliyor.İstanbul Valiliği, orman alanlarına giriş yasağına ilişkin gelen sorular üzerine yeni bir açıklama yaptı.Açıklamada, “Yetkili idarelerin gözetim ve denetiminde bulunan izinli park, piknik ve mesire alanları ile tabiat parklarında; yürüyüş yapmak, spor yapmak, piknik yapmak serbest, ancak mangal ateşi yakmak, piknik tüpü vb. ateş yakmak kesinlikle yasaktır” denildi.

İstanbul’da ateşli piknik ve mangal yasaklandı ormanlık ve mesirelik alanlarda. Orman yangınlarına karşı birçok ilde ormanlara giriş yasaklandı.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle;

* Orman Alanlarına Giriş Yasağı kararımız ile ilgili yoğun talep ve sorularınıza cevaben; Bu Karar ile İlimizdeki ormanlarda ve orman içi yollarda mola vermek, piknik yapmak, mangal, semaver vb. ateş yakmak yasaklanmıştır.

* Yetkili idarelerin gözetim ve denetiminde bulunan izinli park, piknik ve mesire alanları ile tabiat parklarında;
yürüyüş yapmak, spor yapmak, piknik yapmak serbest, ancak mangal ateşi yakmak, piknik tüpü vb ateş yakmak kesinlikle yasaktır.

İlginizi Çekebilir

Merkez Bankası 2024 sonu tahmini

2024 yıl sonu Merkez Bankası dolar ve enflasyon tahmini. yıl sonu dolar ne olacak enflasyon …

Sınırsız Hosting