Ana Sayfa / Gündem / İstanbul’da bir baron daha yakalandı

İstanbul’da bir baron daha yakalandı

Türkiye suç örgütleri, mafya babalarının çiftliği haline gelmiş. İstanbul’da bir suç örgütü lideri daha yakalandı. Süleyman Soylu dönemi sorgulanmaya başladı bu kadar çok suçlu Türkiye’de ne yapıyordu kimin döneminde ülkeye giriş yaptı çok ilginç bilgiler. Interpol’ün kırmızı bültenle aradığı suç örgütü lideri Shaun Monaghan, İstanbul’da yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Şahsın elebaşılığını yaptığı silahlı örgütün İngiltere’de yüksek miktarlarda uyuşturucu dağıtımı ve yasadışı silah ticareti yaptığı tespit edilmiştir.” dedi.

Türkiye’de bir suç örgütü lideri daha yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İnterpol kırmızı bülteniyle aranan silahlı organize suç örgütünün elebaşı olan Shaun Monaghan’ın İstanbul’da yakalandığını duyurdu.

UYUŞTURUCU VE SİLAH TİCARETİ YAPIYORMUŞ

Yerlikaya’nın paylaşımında şu ifadeler yer aldı: “Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Uluslararası ve ulusal organize suç odaklarıyla, zehir tacirleriyle mücadelemiz artarak devam edecek. Hiç birine göz açtırmayacağız. Enselerindeyiz. İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerince silahlı organize suç örgütü elebaşı olan ve Uyuşturucu Madde Ticareti, Silahlı Yaralama ve Yasa dışı Silah/Mühimmat Bulundurma suçlarından İnterpol tarafından hakkında Kırmızı Bülten çıkarılan Shaun MONAGHAN’ın İstanbul Fatih’te yaşadığı tespit edilmiş ve Kafes-16 operasyonuyla yakalandı. Shaun MONAGHAN’ın;

  • Elebaşılığını yaptığı silahlı örgütün İngiltere’de yüksek miktarlarda kokain ve eroin dağıtımı yaptığı,
  • Yasadışı silah ticareti,
  • Silahlı yaralama, silahlı tehdit ve silahlı soygun suçlarını işlediği,
  • Örgütün çok sayıda uzun namlulu ve tabanca cinsi silah ve mühimmata sahip olduğu tespit edilmiştir.

Interpol'ün kırmızı bültenle aradığı suç örgütü lideri Shaun Monaghan, İstanbul'da yakalandı

25 EKİM’DE ÜLKEMİZE GİRİŞ YAPMIŞ

Shaun MONAGHAN; 25.10.2023 tarihinde ülkemize gelmiş, 04.12.2023 günü hakkındaki kırmızı bülten yayınlanmış ve kahraman polisimiz tarafından 1 gün içerisinde 05.12.2023 tarihinde bir otelde yapılan KAFES-16 operasyonuyla yakalanmıştır.

Operasyonu gerçekleştiren İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerindeki Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Ülkemizi uluslararası ve ulusal organize suç örgütlerinden temizlemeye kararlıyız. Bir bir yakalayıp Adalete teslim edeceğiz”

 

İlginizi Çekebilir

Hapis cezası aldıran atasözü

Hangi atasözü nedeniyle hapis cezası verildi. zamansız öten horozun kafasını keserler atasözü nedeniyle hapis yatacak. …

Sınırsız Hosting