Ana Sayfa / Genel / İstanbul’da bugün okular tatil mi 14 Aralık Çarşamba

İstanbul’da bugün okular tatil mi 14 Aralık Çarşamba

14 Aralık Çarşamba İstanbul’da kar tatili var mı okullara. Okullar kar tatili İstanbul 14 Aralık Çarşamba. Bugün İstanbul’da okullar tatil mi, kar tatili var mı? İstanbul valiliği kar tatili açıklaması 14 Aralık Çarşamba. İstanbul’da akşam saatlerinde başlayan kar özellikle trafikte olumsuzluklara neden olurken, öğrenciler sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan İstanbul Valisi Vasip Şahin’e okulların tatil edilmesi için baskı yaptı.

Bugün İstanbul’da okullar tatil im kar nedeniyle 14 Aralık Çarşamba 2016. Türkiye 14 Aralık Çarşamba okulları kar nedeniyle tatil olan iller ve ilçeler.  İstanbul’da akşam saatlerinde başlayan kar özellikle trafikte olumsuzluklara neden olurken, öğrenciler sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan İstanbul Valisi Vasip Şahin’e okulların tatil edilmesi için baskı yaptı.Twitter üzerinden İstanbul Valisi Vasip Şahin’e seslenen öğrenciler, okulların tatil edilmesi gerektiğini savundu. Attıkları ilginç mesajlarla tatil isteyen öğrencilerin mesajları güldürdü.

Twitter’da okulların tatil olması için paylaşılan mesajlardan bazıları şöyle:
“Diyelim ki yarın tatil olmadı, yolda yürürken birisi kayıp düştü. Ne olacak o zaman? Herkes için en iyisi yarın tatil olması”, “#vasipsahin diye yazılır tatil diye okunur”,” #vasipsahin diye yazılır ‘yoğun kar nedeniyle 14 Aralık Çarşamba günü okullar tatil edilmiştir’ diye okunur”, “#vasipsahin Az önce dışarıda gezen bir grup penguen gördüm yani bence tatil olmalı.”

TÜRKİYE KAR TATİLİ OLAN OKULLAR

Elazığ, Bolu,Bitlis ve Düzce, Tunceli, Tokat’ın Başçiftlik İlçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın bir gün süreyle tatil edildi. Sakarya’da ise taşımalı eğitime bir gün süreyle ara verildi

Bitlis’te okullara kar tatili
BİTLİS’te akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve merkeze bağlı okullar 1 günlüğüne tatil edildi.

Bitlis Valiliği’nden yapılan açıklamada, kar yağışının etkili olduğu Bitlis’te merkez ve merkeze bağlı okulların 1 günlüğüne tatil edildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca kar yağışının hafta sonuna kadar aralıklarla devam edeceği ifade edildi.

Batı Karadeniz’de eğitime kar engeli
BATI Karadeniz Bölgesi’nde etkili olan kar yağışı nedeniyle Düzce kent merkezi, Bolu’nun Gerede İlçesi ve Kastamonu’nun Ağlı İlçesi’nde eğitime bir gün ara verildi. Karabük’ün Eflani ve Ovacık ilçeleri ile Kastamonu’nun Ağlı, Şenpazar, Cide, Küre ve İnebolu ilçelerinde ise taşımalı eğitim veren okullar tatil edildi.

Sabah saatlerinden itibaren Batı Karadeniz Bölgesi’nde etkili olan kar yağışı, gece saatlerinde etkisini arttırdı. Düzce kent merkezi, Bolu’nun Gerede İlçesi ve Kastamonu’nun Ağlı İlçesi’nde eğitime bir gün ara verildi.

Karabük’ün Eflani ve Ovacık ilçeleri ile Kastamonu’nun Şenpazar, Cide, Küre ve İnebolu ilçelerinde de kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim veren okullar yarın tatil edildi.

Ayrıca Gerede ve Düzce’de bulunan engelli ve hamile personele de idari izin verildi.

Elazığ’de eğitime kar engeli
ELAZIĞ’da yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezinde genel eğitime, Karakoçan İlçesi’nde ise taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

Elazığ’da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yoğun kar yağışı nedineyle kent merkezi ve merkeze bağlı belde ve köylerdeki okullarda eğitime yarın ara verildi. Elazığ Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Elazığ merkez, merkeze bağlı belde ve köylerde 14 Aralık 2016 Çarşamba günü eğitim öğretime bir gün ara verilmiştir” denildi.

KARAKOÇAN’DA TAŞIMALI EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ

Karakoçan İlçesi’nde ise taşımalı eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Karakoçan Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “Gün boyu ilçemizde ara ara devam eden kar yağışı nedeniyle ilçemizde taşımalı eğitim kapsamında belli merkezlere taşınarak eğitim gören öğrencilerimizin ulaşımında sıkıntılar yaşanacağı değerlendirildiğinden dolayı sadece taşımalı eğitim kapsamında eğitim gören öğrencilerimiz için 14 Aralık 2016 Çarşamba günü olmak üzere 1 (bir) gün süre ile tatil edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Sivas’ın 5 ilçesinde okullar tatil edildi
SİVAS’ın 5 ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar, bir gün süreyle tatil edildi.

Sivas’ın Suşehri, Koyulhisar, Akıncılar, Gölova ve Yıldızeli ilçelerinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, akşam saatlerinde etkisini artırdı. Yağış nedeniyle kaymakamlıklar tarafından ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime bir gün süreyle ara verildi.

HAVA ULAŞIMINA KAR ENGELİ

Bu arada kent merkezinde akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı uçak seferleri de iptal edildi. Sivas Nuri Demirağ Havaalanı’nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Atatürk Havaalanın’ndan saat 19.15’te yapılması planlanan TK-2660 sefer sayılı uçuş ile Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan saat 21.35’de yapılması planlanan PC-4250 sefer sayılı uçuş, Sivas’taki yoğun kar yağışı nedeniyle karşılıklı olarak iptal edildi.

TUNCELİ MERKEZDE DE OKULLAR TATİL EDİLDİ
Tunceli’de etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezindeki okullarda da yarın eğitime ara verildi.

Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde okullar tatil edildi
TOKAT’ın Başçiftlik İlçesi’nde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın bir gün süreyle tatil edildi.

Kent merkezinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, Başçiftlik İlçesi’nde de etkili oldu. Yoğun kar yağışı dolayısıyla ilçe merkezi beyaza büründü. Kar yağışı nedeniyle Tokat Valiliği tarafından ilçede yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Sakarya’da taşımalı sistemle eğitime bir günlük kar tatili
SAKARYA’da beklenen kar yağışı nedeniyle taşımalı sistemle eğitim yapılan okullar yarın tatil edildi.

Sakarya’da yarın kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı sisteme bir gün ara verildi. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş yaptığı açıklamada, meteorolojinin verilerine göre 14 Aralık Çarşamba günü Sakarya’da kar yağışı beklendiğine dikkat çekerek, “Kar yağışı etkili olacağı için tedbir olarak taşımalı sistemle eğitime il genelinde 14 Aralık Çarşamba günü tatil kararı verdik” dedi.

 

İlginizi Çekebilir

Market sapığı kadını taciz etti

Markette kadını parmak atan sapık şoku. Kırklareli’nde markette kadına sapık dadandı. sapık adam kadına parmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting