Ana Sayfa / Sağlık / Kan terleyen kadın
KAN TERLEME

Kan terleyen kadın

Dünyanın en ilginç hastalıkları arasına yeni bir rahatsızlık daha eklendi. kan terlemek. Sağlık çalışanları ilk kez kan terleyen kadın karşısında şaşkınlık yaşadı. İtalya’da 21 yaşındaki bir genç kadın cildi üzerinde hiçbir yara ve kesik olmamasına rağmen avuçları ve yüzünde yaşanan ter benzeri kanama nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Kan terlenir mi diye sormayın bu bir hastalık. Kan terleyen kadın İtalya’da bilim insanlarını şaşırttı. Canada Tıp Birliği dergisinin aktardığına göre, İtalya’da 21 yaşındaki genç kadın yüzü ve avuçlarındaki kanama nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İsmi belirtilmeyen genç kadının kanayan bölgelerinde hiçbir yara ve kesik olmaması doktorları şaşırttı.

KAN TERLEME OLAYI NEDİR?

Genç kadın ise kanamanın uyku veya fiziksel bir aktivite sırasında gerçekleştiğini ifade etti.
Hasta, yoğun stres döneminde de bu gibi kanamalar yaşadığını ve kanamaların 1 ilâ 5 dakika sürdüğünü, bu durumu 3 yıldır yaşadığını da belirtti.

Doktorlarsa yaptıkları testler sonucunda genç kadına aşırı stres durumunda kılcal damarların çatlayıp ter bezlerini dolduran kanın terle birlikte dışarı atılması durumu olan hematohidrosis isimli sendromun teşhisini koydu. Bu durum 10 milyonda bir görüldüğü biliniyor.

İlginizi Çekebilir

Mersin kazada ölen 10 kişinin isimleri

Mersin ölen 10 kişinin isimleri e yaralı 39 kişinin kimlikleri. Mersin’de katliam gibi trafik kazası. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting