Ana Sayfa / Sağlık / Kestane böbrek hastalarına iyi gelir mi?

Kestane böbrek hastalarına iyi gelir mi?

Kestane kimlere zararlıdır ve kimler kestane yerken dikkat etmeli sağlık anlamında önem taşıyor. Böbrek hastaları kestane yerken çok dikkatli olmalı. Kestane içindeki vitaminler ve kestanenin faydaları. Kestane sağlık deposu olmasının yanı sıra yüksek karbonhidrat içeriği nedeniyle kontrollü tüketilmesi gerekir.

Kestane neye yararlı neye zararlı diye bir soru olur mu demeyin. Kestane bazı hastalar için zararlı olabilir, fayda yerine daha ağır hasar verebilir. Onun için hekimler sağlık için kestane yerken bazı hastaların dikkatli olması gerektiğini belirtiyor. Yüksek potasyum içeriği nedeniyle böbrek hastaları hekimine danışmadan kestane tüketmemeli. Diyabet hastaları ve zayıflama diyeti yapanlar kestane tüketirken porsiyon konusunda çok dikkatli olmalı.

KESTANE STRESİN ZARARLI ETKİLERİNİ ÖNLÜYOR

Kestanenin içeriğinde bulunan potasyum kas yorgunluğunu gidererek vücuda zindelik verir. Stresin zararlı etkilerini azaltır. Kestanede gluten bulunmadığından çölyak hastalarında, gluten intoleransı olanlarda ve alerjisi olanlarda tüketilmesi bir sağlık problemi teşkil etmez.”

İlginizi Çekebilir

Robet Fico öldü mü?

Suikasta uğrayan ülke başbakanı kim ve kimler suikast düzenledi. Slovakya başbakanı öldü mü suikastte kim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting