Ana Sayfa / Kadınca / Kırmızı Oda’da Ahmet Kaya fırtınası

Kırmızı Oda’da Ahmet Kaya fırtınası

Kırmızı Oda’da Ahmet Kaya fırtınası esti. Delikanlı Sadi yaşam hikayesi ile herkes ağlattı dizinin Deli Kanlı Sadi bölümü finalinde ise Ahmet Kaya’nın şarkısı diziye damgasını vurdu.

Kırmızı Oda Ahmet Kaya şarkısı, Delikanlı Sadi bölümünde diziye damgasını vurdu. Delikanlı Sadi’nin yaşamı kırmızı Oda izleyicilerini yine ağlattı hüzünlendirdi. Üstüne de Ahmet Kaya’nın ‘siz benim neler çektiğimi nerden bileceksiniz” şarkısı eklenince gözyaşları sel oldu.

KIRMIZI SADİ ASLINDA KİM, HANGİ MAFYA BABASI

Kırmızı Oda Sadi hangi kitapta?

Kırmızı Oda dizisinde Delikanlı Sadi hikayesi izleyicileri sürüklemeye devam ediyor. Lüks ve karanlık bir hayatı var gibi görünen Sadi’nin belindeki silah doktorlara korkuyu yaşatan detay olacaktır. Kırmızı Oda Gülseren Budayıcıoğlu’nun 2004 yılında yayınlanan Madalyonun İçi adlı kitabından uyarlanmıştır.

Kırmızı Oda Sadi Gerçek Hayat Hikayesi Ne?

TV8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda dizisi izleyenler tarafından adeta göz kırpmadan izleniyor. Dizide hayat hikayeleri anlatılan karakterler de dikkat çekiyor. Diziye yeni dahil olan karakterlerden Delikanlı Sadi de oldukça dikkat çekti. Mafya babası Sadi acımasız bir cani gibi görülse de aslında yufka yürekli bir insan. Kızları için yaşamak zorunda olan Sadi, panik atak hastası. Hiç bir şeyden korkmayan, hayatın sillesini defalarca yemiş, vücudu yara izlerinden görünmeyen Sadi, Kızlarının hayatı için ölmekten korkuyor. Çünkü o ölürse 3 kızının ortada kalacağını düşünüyor. Herkesin merakla izlediği “Delikanlı Sadi gerçek hayatta kim?” bu soru Kırmızı Oda dizisinin hayranları tarafından merakla bekleniyor.

Kırmızı Oda dizisinin hayranları tarafından “Kırmızı Oda Sadi Gerçek Hayat Hikayesi Ne?” sorusunun cevabını sizler için araştırdık. Erkan Petekkaya’nın hayat verdiği Delikanlı Sadi, Dr. Gülseren Buğdaycıoğlu’nun Madalyonun İçi kitabından uyarlanış bir karakter. Kırmızı Oda dizisinde Delikanlı Sadi olarak aktarılan karakterin gerçek hayattaki karşılığı Delikanlı Hüseyin. Düzenli olarak doktor hanıma seansa gelen bir karakter. Tıpkı kitaptaki gibi cömert, mert ve tıpkı Erkan Petekkaya’nın canlandırdığı gibi doğal komik ve enerjik bir karakter.

Delikanlı Hüseyin, eğitim seviyesi biraz düşük, sokaklarda yaşamış, belinde tabancası, Erkan Petekkaya gibi doğal komik ve enerjik bir karakter. Hüseyin de tıpkı delikanlı Sadi gibi ağır panik atak hastası. Hüseyin’i seanslara bile bir arkadaşı getiriyor. Çünkü Hüseyin tek başına sokağa bile çıkamıyor. Doktor hanıma ise “Öl de öleyim ablam.” diyecek kadar bağlı ve saygılı.

Hüseyin’in de panik atak hastası olmasının sebebi çocuklukta yaşadığı travmaları. O da Delikanlı Sadi gibi çok kötü bir babanın elinde büyümüş ve büyüdüğü evden kaçarak sokaklarda yaşamaya başlamış. Babası hem annesine hem de kendine çok ağır şiddet göstermiş. Hatta Hüseyin’in babası gözleri önünde annesini keserek öldürmüş. Bu büyük travma Hüseyin’in panik atak hastası olmasında en büyük sebep. Hüseyin ise babasından gördüğü bu şiddeti hayatına hiç bir zaman dahil etmek istemez ama üzerine yapışan şiddet bir türlü peşini bırakmaz. Hüseyin şiddeti kendine iş olarak belirlemiş ve mafyatik bir tip olmuş.

Kırmızı Oda dizisinde konuk edilen Delikanlı Sadi ile, kitapta görülen Hüseyin arasında hemen hemen hiç bir fark yok. Üç kız babası, sert görülen ama yufka yürekli, doğal komik, doktor hanıma saygılı, enerjik bir tip. Aralarındaki tek fark fiziki farklar olabilir. Hüseyin bıyıklı ve hafif göbekli, dizide Erkan Petekkaya’nın canlandırdığı Delikanlı Sadi’nin ise bıyığı yok ve zayıf. İkisi de panik atak hastası.

İlginizi Çekebilir

Berkcan Güven dolandırıldı

Fenomen Berkcan Güven, Alizade tarafından dolandırılmış. Sosyal medya fenomeni Berkcan Güven katıldığı bir programda beraber …

Sınırsız Hosting