Ana Sayfa / Gündem / KKTC’ye Külliye yapılacak

KKTC’ye Külliye yapılacak

KKTC’ye Külliye inşa edilecek. Kıbrıs’a Külliyeyi yine tanıdık müteahhitler mi yapacak Cengiz Holding mi, kolin mi inşa edecek tartışılıyor. Türkiye, Kıbrıs’a hediye saray yaptıracak. Erdoğan vereceği ‘müjde’yi böyle açıkladı: KKTC’ye yakıştıramadık

KKTC’ye Külliye yapımı başlıyor. Erdoğan, Ersin Tatar için KKTC’ye Saray inşa ettiriyor. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC Meclisi’nde konuştu.

ANKARA’DAKİ KÜLLİYE GİBİ SARAY İNŞA EDİLECEK

Günlerdir burada vereceği müjdenin mesajlarını veren Erdoğan, konuşmasında müjdenin saray ve millet bahçesi olduğunu söyledi.

Erdoğan, ”Şimdi Cumhurbaşkanlığı’nın külliyesi ile ilgili adımının proje çalışmaları bitti. İnşasına da yakında başlıyoruz. Ayrıca millet bahçesi projesi de yakında başlayacak” diye konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”-Sizleri Türkiye’deki kardeşleriniz adına hasretle selamlıyorum.

-Türkiye ve Kıbrıs Türkleri olarak bugünlere birbirlerinin lütfuyla değil bedel ödeyerek geldik.
külliye rumlar’ı kıskandıracak

-Sırtlarını dayadıklarını güçlere güvenerek Kıbrıs Türkü’nü yok edeceklerini sananlar karşılarından çelikten irade buldular.

-Kıbrıs davasını içerden çökertmek için yapılan hamleler Kıbrıs halkının dayanışmasıyla boşa çıktı.

-Bizlerin burada sergilediği kardeşlik iklimi ABD’de birilerini rahatsız etmiş olsa da kararlılıkla yürüyeceğiz.

-Rum tarafının ortaklık devleti gibi bir niyetinin olmadığı tecrübeyle görüldü.

KKTC İNŞAAT SAHASI OLACAK

-KKTC Cumhurbaşkanlığı’nın ne doğru dürüst gibi bir ne de doğru dürüst bir parlamento binası var. Biz bunu KKTC’ye yakıştırmıyoruz. Şimdi Cumhurbaşkanlığı’nın külliyesi ile ilgili adımının proje çalışmaları bitti. İnşasına da yakında başlıyoruz.Ayrıca millet bahçesi projesi de yakında başlayacak.

Her şeyiyle şöyle muhteşem, ihtişamlı bir parlamento binamız olsun.”

İlginizi Çekebilir

Zorlu binasına silahlı saldırı

Zorlu Holding’e silahlı saldırı. İstanbul’da holding binası kurşunlandı. Şişli’de bulunan Zorlu Holding binasına silahla ateş …

Sınırsız Hosting