Ana Sayfa / Kime Ait / Libya açıklarında batan yük gemisi: Tınaztepe S
BATAN TÜRK GEMİSİ TINAZTEPE S KİMİN

Libya açıklarında batan yük gemisi: Tınaztepe S

Tınaztepe S kuru yük gemisi hangi şirkete ait belli oldu. Libya açıklarında Akdeniz’de batan Türk gemisi Tınaztepe-S gemisinden kurtulan Türk mürettebatlar ve kaybolan 7 kişinin isimleri henüz açıklanmadı. Batu Denizcilik şirketi kime ait, kaç gemisi var ve Akdeniz’de batan Tınaztepe S gemisi kaç yıllık soruları da yanıtını arıyor. 

Akdeniz’de Libya açıklarında batan Türk gemisi Tınaztepe-S kimin diye aranıyor google’da. Batu Denizcilik de batan gemileriyle ilgili açıklama yaptı. ‘Tınaztepe-S’ adlı Türk kuru yük gemisi Akdeniz’de Libya açıklarında battı… Gemide bulunan 6 personel kurtarılırken, 7 mürettebattan ise haber alınamıyor. Arama çalışmaları kötü hava koşullarında devam ediyor…
AFP, Türk kuru yük gemisinin batmasıyla ilgili açıklamayı Libya Donanma sözcüsü General Eyüp Kasım’ın yaptığını duyurdu. Olayın Misrata limanının birkaç kilometre uzağında yaşandığı iddia edildi. General Kasım, geminin kötü hava koşulları ve eski olması nedeniyle battığını belirtti. Kasım, “Yedi personeli arama çalışmaları sürüyor. Ancak deniz çok hırçın ve dalgalar yüksek” diye konuştu.

13 MÜRETTEBAT BULUNUYORDU

Tınaztepe-S adlı Türk kuru yük gemisinde tamamı Türk 13 mürettebat bulunuyordu. Türkiye saati ile 12:30’da battığı belirtilen gemide bulunan 6 personel kurtarıldı. Geriye kalan 7 personelden ise henüz haber alınamadı.

Kayıp mürettabatın bulunmasıyla ilgili Dışişleri Bakanlığı da devrede.

BATU DENİZCİLİK’TEN TINAZTEPE S AÇIKLAMASI

ŞİRKETTEN AÇIKLAMA GELDİ

Geminin işletmeci kuruluşu ise yaptığı yazılı açıklamada, Libya yetkilileri tarafından bildirilen kayıp ve kurtarılan denizci sayısını doğruladı.

Batu Denizcilik’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “M/V Tınaztepe-S isimli Türk bayraklı gemimiz, Marmara adasından almış olduğu 3,120 ton mermer mıcırı yüküyle bugün sabah Türkiye saatiyle 08:00’de Misurata limanı demir sahasına ulaşmıştır. Şiddetli fırtına sebebiyle bugün saat 11:51’de geminin battığı bilgisine ulaşılmıştır. Şirket temsilcimizi olay yerine göndermeye çalışıyoruz. Vize sorunu çıkmazsa yarın Libya’da olacaktır. Kurtulan personelimizin tamamının sağlık durumu yerinde olduğu bilgisine ulaştık. Umut ediyoruz ki kayıp olan personelimize de bir an önce ulaşırız.”

İlginizi Çekebilir

Teleferik kazası gözaltına alınan 13 kişi

Antalya teleferik kazası nedeni ne neden kaza yaşandı sorusu. Antalya teleferik işletmesi hangi şirketin kimler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting