Ana Sayfa / Sağlık / LÖSEV açılımı ne zaman kuruldu?

LÖSEV açılımı ne zaman kuruldu?

LÖSEV açılımı ne, ne zaman ve kimler tarafından kuruldu makalesi. Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları ve LÖSEV farkı bilgileri. Türkiye’nin en büyük ve en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan LÖSEV, içeriğinde herhangi bir siyasi-politik-ideolojik yönelim bulunmayan, her kesim tarafından sevilen topluluklardan biridir. Öyle ki; internette ve çevremizde yapılan listelerde mutlaka üye olunması gereken 10 sivil toplum kuruluşundan biri olarak gösterilmektedir.

LÖSEV ne zaman ve nerede kim tarafından kuruldu ve LÖSEV’İN açılımı, amacı ve hedefleri ile ilgili makalemizi okuyabulursunuz. Zaten kurulduğu günden bu yana ülkemizde lösemili çocuklar başta olmak üzere sağlık alanında sayısız icraati bulunan, Türkiye’de lösemiye karşı bilincin yükselmesi ve gerekli önlemlerin alınması için pek çok farklı çalışmaları mevcut olan bu derneğin başarılarından bahsetmeye dahi gerek yok. Sadece; sivil toplum kuruluşu dendiğinde genelde siyasi ve fikri temeli bulunan kuruluşlardan bağımsız olarak ülkemizde hala böyle toplulukların da olduğunu ayrıca belirtmek istedik.

O zaman sizleri daha fazla bekletmeden Türkiye’nin en sevilen, en başarılı ve en güvenilir sivil toplum kuruluşlarından olan LÖSEV’in künyesine kısaca değinelim:

LÖSEV’in kimler kurdu?

Sivil toplum kuruluş dendiğinde tabii ki tek bir kurucudan bahsetmek mümkün değil, şirket değil bu… Greenpeace‘ten tutun da Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok derneğin kökeninde bir yönetim kurulu olduğunu ve onlarca kişinin gönüllülük esasına dayanan çalışmalarıyla var olduğunu görürüz. Fakat tabii ki bütün bunların liderliğini üstlenen ve ön plana çıkarılan bir isim olması da mecburidir.O zaman okuyucularımızı daha fazla bekletmeden derhal gerekli bilgileri verelim: Açılımı “Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı” olan LÖSEV; 1998 yılında Peidatrik Hematolog, Onkolog Dr. Üstün Ezer tarafından kurulmuştur.Amaçlarını da İnsani Yardım, Çocukluk Çağı Kanserleri Ücretsiz Tanı, Tedavi ve Sağlık Hizmetleri olarak belirleyen kuruluş; 2000’li yıllara girerken hiç beklemeden faaliyetlerine başlamış ve belirlediği hedefler doğrultusunda ilk icraatlerinde bulunmuştur.

Bugün LÖSEV’in kuruluşundan bu yana 18 yıl geçmiştir ve kuruluş tüm faaliyetlerine hız kesmeden devam etmektedir. Merkezi Ankara’da bulunan LÖSEV’in İstanbul, Antalya, Bursa, İzmir gibi büyükşehirlerde de merkezleri mevcuttur ve Türkiye’nin en hizmetkar vakıflarından biri olarak varlığını sürdürmektedir.

2017 yılı itibariyle LÖSEV’in başındaki isim aynı zamanda kurucusu da olan Sayın Dr. Üstün Ezer’dir.

Kimkurdu ekibi olarak bu güzel ve kutlu kuruluşa faaliyetlerinde sonsuz başarılar diliyor, önlerindeki tüm engeller ve aynı şekilde yardımına koştukları lösemili çocukların da tüm sağlık sorunları ortadan kalkmış bir şekilde hayata korkusuzca devam etmelerini umuyoruz.

İlginizi Çekebilir

Pankreas kanseri artıyor

Dünyada artan kanser türü Pankreas kanseri oldu. Pankreas kanseri özellikle artık genç yaşlarda görülmeye başlandı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting