Ana Sayfa / Manşet / Maçka Parkı’na ne yapılıyor? 26 Ocak
MAÇKA PARKI NE OLUYOR

Maçka Parkı’na ne yapılıyor? 26 Ocak

Maçka Parkı neden kapatıldı ve Maçka parkı’na ne yapılıyor soruları soruluyor. Maçka Parkı koşu parkuru neden kapatıldı süren inşaat ne için bilgisi. Maçka parkının altından geçen tünel nereye uzanacak cevabı. İstanbul’da Dolmabahçe ile Levazım mahallesi arasında inşa edilecek karayolu tüneli kapsamında Maçka Parkı’nın etrafı çitlerle çevrildi. Parkta ağaç kesiminin başladığı iddia edilirken, parkın içinde yer alan koşu parkuru da kapatıldı.

Maçka Parkı içindeki koşu parkuru kapatıldı nedeni de tünel çalışması. Maçka Parkı’nda ağaç kesimi ve nedeni. Belgrad ormanlarında dekovil hattı için ağaç kesimi gündemde iken imdi de maçka parkında ağaç kesimi gündemde CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Maçka Parkı çalışmasına tepki gösterdi. Yarkadaş, İBB Beyaz Masa’nın Maçka Parkı ile ilgili yapılan çalışmaya ilişkin verdiği yanıtı paylaşarak, “AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi şimdi de Maçka Parkı’na göz dikti. Yeter be yeter! Nedir ağaca ormana bu düşmanlığınız!” dedi.

MAÇKA PARKI SON DURUM VE HABERLERİ

İleri Haber’in parka ilişkin haberi şöyle:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Dolmabahçe ile Levazım arasında uzanacak 7,45 kilometrelik tünelin inşaatına başladı.

Geçtiğimiz yıl mayıs ayında İBB Meclisi’nde gerçekleştirilen oylamada kabul edilen Dolmabahçe-Levazım-Baltalimanı-Ayazağa Tünelleri Projesi kapsamında 2019’da tamamlanması planlanan tünel inşaatı gerekçesiyle Maçka Parkı’nın Vodafone Arena tarafındaki kısmı inşaat çitleriyle çevrildi.

Tünel ve kavşak inşaatının yapılacağı çitlerle çevrilen alanda ağaç kesimlerine başlanırken, parkın içindeki koşu parkuru da yayalara kapatıldı.

İlginizi Çekebilir

Reisi için 1 günlük milli yas

Türkiye ölen İran Cumhurbaşkanı için 1 gülük milli yas ilan etti. mili yas nedir neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting