Ana Sayfa / Kime Ait / Magnum nerenin markası kimin

Magnum nerenin markası kimin

Magnum dondurma hangi ülkenin markası ve firması, Magnum nerede üretiliyor ve Magnum Türk mü diye soruluyor. Magnum dondurma ilk kez nerede üretildi hangi ülkenin markası ve kime ait bilgileri. Türk ve yabancı dondurma markaları firmaları ve sahipleri. 

Gıda sektörü ve soğuk gıda sektörü dendiğinde akla dondurma ve dondurma markaları gelir. Bunlardan biri de Magnum dondurmadır. Peki Magnum dondurma kime ait. hangi ülkenin malı ve nerede üretilyor diye soranlara gelsin bu makalemiz.

MAGNUM İLK KEZ BELÇİKA’DA ÜRETİLDİ

Kadınların vazgeçilmez magnumu, haz peşindeysen sloganı ile büyük lankı buldu. Magnum, 1989 yılında Belçika’da doğmuştur. Bu üstün çikolatasının lezzeti doğduğu yere bağlıdır. Dünya üzerinde birçok ülkede farklı isimler altında da satışı yapılmaktadır. Sahibi İngiltere/Hollanda şirketi Unilever’dir. Üretim alanı dondurmalar olan Magnum’un sloganı ise “Haz Peşindeysen”dir. Magnum’un resmi sitesine www.magnum.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Bugün, Magnum olarak yediğimiz eşsiz tattaki dondurma, ilk olarak Belçika’da Ola laboratuvarında (Baasrode), Belçikalı çikolata imalatçısı Callebaut ile birlikte keşfedilmiş ve üretilmiştir. Magnum da Danimarkalı Frisko şirketi tarafından üretilen Nogger gibi üst sınıflara hitap eden bir dondurmaydı. 1989 Ocak ayında Almanya’da resmi olarak Magnum’un ilk satışı gerçekleşmiştir. İlk çıkarılan yani orjinal Magnum, dışı gerçek çikolatadan oluşan katman ile kaplı, içi vanilyalı sopada dondurma olarak tüketiciye sunuldu (günümüzde Magnum Classic olarak satışı yapılmaktadır). Bu Magnum’un ağırlığı 86 gram olmakla birlikte hacmi ise 120 ml idi.

Magnum, yalnızca sopada dondurma üretmek ile kalmayıp 1994 yılında külah, 2002 yılında dondurma sandviç çeşitlerini de magnum çikolatası severleriyle buluşturmuştur. 1992 yılında yeni lezzeti Magnum Badem’i, çift çikolatayı ve diğer lezzetleri, 2002 yılında ise Magnum sütlü çikolatalı, ahududulu dondurulmuş yeni çeşidini piyasaya sürdü.

Magnum ilk olarak ülkemize 1994 yılında geldi ve böylelikle tüm dünyada trend olan bu lezzet Türkiye’yi de etkisi altına aldı.

Magnum Hangi Ülkenin

Cevap: Magnum Belçika’nındır.

Magnum Ürünleri

Magnum Double Fıstık Ezmesi
Magnum Double Çikolata
Magnum Double Karadut ve Böğürtlen
Magnum Classic
Magnum Badem
Magnum Beyaz
Magnum Antep Fıstık
Magnum Portakal ve Çikolata
Magnum Tarçın ve Vanilya
Magnum Mini Lezzetler

Magnum Mini Double Fıstık Ezmesi, Karadut ve Böğürtlen
Magnum Mini Double Çikolata, Karadut ve Böğürtlen, Karamel
Magnum Mini Classic
Magnum Mini Badem
Magnum Mini Classic, Badem, Beyaz
Magnum Mini Classic, Antep Fıstık, Fındık
Magnum Mini Portakal ve Çikolata, Tarçın ve Vanilya

İlginizi Çekebilir

Küçükçekmece çöken bina son durum

Küçükçekmece çöken binada ölen ve yaralananların isimleri. 3 katlı bina çöktü. Küçükçekmece çöken bina kaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting