Ana Sayfa / Gündem / Mansur Yavaş 2021 Dünya Belediye Başkanı Finali’nde

Mansur Yavaş 2021 Dünya Belediye Başkanı Finali’nde

Dünya belediye başkanı 2021’de Mansur Yavaş finale kaldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, dünyanın en iyi belediye başkanı olmaya bir adım daha yaklaştı. Mansur Yavaş, Türkiye’nin en başarılı belediye başkanı olduktan sonra şimdi de Dünya Belediye Başkanı finalinde ve Türkiye’nin dünyadaki gururu oldu. Mansur Yavaş, ‘City Mayors Foundation’ tarafından düzenlenen World Mayor’da 2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü finalistleri arasında gösterildi…

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2021 Dünya Belediye Başkanı finalinde. Mansur Yavaş, başarılarıyla ününü dünyaya yaymış durumda. Türkiye’nin Mansur yavaş ile adı bir kez daha tarihe geçiyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘City Mayors Foundation’ (Belediye Başkanları Vakfı) tarafından düzenlenen World Mayor’da 2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü’ne aday gösterildi.

WORLD MAYOR EKİBİ ŞAŞKIN: MANSUR BAŞKAN İNANILMAZ BAŞARILI

Yapılan oylamada Yavaş’ın finale kaldığını açıklayan ve oy verenlere duyuru yapan World Mayor ekibi, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş binlerce hemşehrisinin yanı sıra Türkiye’nin hatta Avrupa’nın her yerinden, her yaştan insan tarafından tutkuyla desteklenmiştir” ifadelerine yer verdi.Yavaş, 21 ülkeden 32 belediye başkanının aday gösterildiği World Mayor aday listesinde bulunan Türkiye’de tek, Asya’da ise dört belediye başkanından biri oldu. World Mayor ekibi, Yavaş’ın finale kaldığını oy verenlerine gönderdiği bir e-posta ile şu ifadeleri kullanarak duyurdu:

MANSUR BAŞKAN ENGELLERİ TEK TEK AŞIYOR

“Çoğu belediye başkanı, vatandaşların maruz kaldığı kısıtlamaları hafifletmek ve en önemlisi yaşlıları ve diğer savunmasız insanları zarar görmekten korumak için elinden geleni yaptı. Belediye Başkanı Yavaş’ın COVID-19’un etkilerine karşı koyma girişimlerinin çoğu diğer belediyeler tarafından beğenildi ve kopyalandı. Ankara’da her kesimden insana başkentin refahına katkıda bulunma fırsatı verilmesini sağladı.”

DÜNYADAKİ EN İYİ BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ OLACAK

World Mayor’un şimdiki turunda ise finale kalan adayların, kendileri için oy kullananlardan gelen soruları cevaplayacağı bildirilirken, World Mayor ekibi oy kullananlara attığı bir mail ile destek verdikleri belediye başkanlarına, “COVID-19, çevre, dürüstlük ve şeffaflık, sosyal eşitlik, ulaşım, uluslararası iş birliği ve şehri ile ilgili planları” konularında soru sorabileceklerini iletti.

Yavaş’a önceki turda oy veren kişiler, yeni turda en fazla iki soruyu ad soyad ve yaşadıkları yer bilgileriyle birlikte 11 Haziran 2021 tarihine kadar tercihen İngilizce olarak [email protected] adresine gönderebilecek.

İlginizi Çekebilir

Zorlu binasına silahlı saldırı

Zorlu Holding’e silahlı saldırı. İstanbul’da holding binası kurşunlandı. Şişli’de bulunan Zorlu Holding binasına silahla ateş …

Sınırsız Hosting