Ana Sayfa / Genel / Mart 2017 memur alacak kurumlar ve bakanlıklar
MEMUR ALACAK BAKANLIKLAR MART 2017

Mart 2017 memur alacak kurumlar ve bakanlıklar

Memur alımı yapacak bakanlık ve kurumlar Mart 2017 belli oldu. Sağlık Bakanlığı’na memur alımı Mart 2017. Adalet Bakanlığı 2017 Mart memur alım tarihleri ve başvurular. Mart 2017 Sağlık Bakanlığı memur alım tarihi ve başvuru tarihleri alınacak memur sayısı ve branşları belli oldu. Devlet Mart 2017’de 60 bin yeni memur ataması yapacak. Memur olmak isteyenler için yol haritası ve memur alacak kurum ve kuruluşlar. 

Yeni memur alacak bakanlıklar Mart 2017 belli oldu. Hangi bakanlık kaç memur alacak Mart’ta sorusunun yanıtı. Kamuda 3 bakanlık toplam 60 bin memur için taleplerini Maliye’ye gönderdi. Buna göre, Sağlık, Adalet ve Milli Eğitim bakanlıkları toplam 60 bin memur ve hizmetli alımı yapacak.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliği için ilk somut adımlar gelmeye başladı.

2017 ALINACAK TOPLAM MEMUR SAYISI

Memur olmak isteyenler bakanlıkların sitelerini takip ederek başvurularını yapabilirler. Sabah’ın haberine göre, kamu ve özel sektörün tam destek verdiği seferberlikte kamu kurumları personel alımı için düğmeye bastı. Bu yıl için 60 binin üzerinde memur alımı öngörülürken, bakanlıklar taleplerini Maliye’ye göndermeye başladı. Adalet Bakanlığı 10 bin, Sağlık Bakanlığı da 29 bin 500 personel alacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) da 30 bine yakın öğretmen ataması yapması bekleniyor.

İLK ALIMLAR MARTTA BAŞLIYOR

Sağlık Bakanlığı martta 4 bin kişi alacak. Yaklaşık 13 bin de doktor istihdamı öngörülüyor. Adalet Bakanlığı da, yıl sonuna kadar hakim ve savcıların da içinde bulunduğu 10 bine yakın personel almayı planlıyor. İlk etapta 3 bin 500 hâkim ve savcı alımına ilişkin sınav süreci devam ederken, 5 bine yakın zabıt kâtibi ve infaz koruma memuru alacak. Haziran ayında yapılacak sınav ile 2 bin hâkim ve savcı alınacak.

Bakanlık, 810 icra katibi alımı için ilana çıktı. Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü tarafından uzman erbaşlıktan ayrılanlar arasından da 3 bin koruma memuru alımına yönelik sınavlar tamamlandı, atamaları gerçekleştirilecek. MEB yılsonuna kadar 30 bine yakın öğretmen alımı planlarken, şubat ayında okullara 4 bin 300 hizmetli ve güvenlik görevlisi alınacak. Bin 500 de engelli öğretmen alınacak.

İlginizi Çekebilir

Aşure günü 16 Temmuz 2024

Bu yıl Muharrem ayı’nın 10. günü 16 Temmuz Salı gününe denk geliyor. 2024 aşure günü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting