Ana Sayfa / Genel / Mart’ta emekli promosyon alacak 2017

Mart’ta emekli promosyon alacak 2017

Emekliler banka promosyonunu Mart 2017’de alacak. Hangi emekli kaç lira promosyon alacağı da kesinleşti. Emeklilerin alacağı banka promosyonları mart aylığında hesaplara yatacak. Banka promosyonu emeklilerin hesabına marttan itibaren yatırılmaya başlanacak. SGK son dakika emekli aylığı ve promosyon açıklaması. SGK emeklilere verilecek promosyonlarla ilgili bankalarla yapılacak olan protokolü hazırladı. Promosyon ödemeleri Mart ayı itibariyle başlayacak. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 11.7 milyon emekliye verilecek promosyonla ilgili olarak bankalarla yapacağı protokolü hazırladı.

Emekliye banka promosyonu ödemesi Mart 2017’de yapılacak. Emeklilerin aylıklarına göre promosyon miktarları da kesinleşti. SGK, önümüzdeki haftaSon dakika… 12 milyon emekliyle ilgili önemli gelişme bankaları imza için Ankara’ya çağırdı. Emekli promosyonları Mart ayından itibaren dağıtılmaya başlanacak.
Edinilen bilgiye göre SGK, hem Ziraat, Halk ve Vakıf Bank’ı hem de PTT Bank ile özel bankaları emekli promosyonlarıyla ilgili protokol imzalayacak. Yaklaşık 15 gün önce 4.2 milyon emeklinin maaş aldığı bankalarla SGK’de toplantı yapılmış, Başbakan Yıldırım’ın açıkladığı promosyon şartları kendilerine anlatılmıştı. SGK yetkilileri Hürriyet’e, söz konusu toplantıda özel bankaların promosyona ilişkin bir itirazda bulunmadığını, konuyu yetkili organlarından değerlendireceklerini açıklamışlardı.

BANKALAR SGK İLE ANLAŞTI PROTOKOL HAZIR

Aradan geçen 15 günün ardından yetkililer, bu hafta promosyon protokolünü tamamladıklarını ve önümüzdeki hafta tüm bankalarla tek tek görüşüp imzaların atılacağını söylediler. Hürriyet’e konuşan yetkililer, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’nun onayından sonra protokol imzalarını önümüzdeki hafta bitirmeyi planlıyoruz” dediler.
Yetkililer, Mart ayından itibaren de emeklilerin maaş promosyonlarını alabileceklerini ifade ettiler.

EMEKLİ NE KADAR BANKA PROMOSYON PARASI ALACAK NET MİKTARLAR

Başbakan Binali Yıldırım, 1000 lira altında emekli maaşı alanlara 300 lira; 1000-2000 lira arası 375 lira; 2000 lira üzerine 450 lira promosyon verileceğini duyurmuştu. Ancak yaklaşık 7.5 milyon emeklinin maaş aldığı Ziraat, Halk ve Vakıfbank ile promosyon konusunda anlaşılmış; 4.2 milyon emeklinin maaş aldığı PTT Bank ve diğer bankalarla ise görüşme yapılmamıştı. Hürriyet’in 4.2 milyon emeklinin durumunu gündeme getirmesi sonrasında SGK’nin ilgili bankalarla görüşme yapacağı nihayetinde Başbakanın söylediği gibi tüm emeklilerin bu promosyondan yararlanacağı vurgulanmıştı.

İlginizi Çekebilir

Sınıf annesi yasaklandı

Okullarda sınıf anneliği sistemi yasaklandı. MEB, sınıf anneliği uygulamasına son verdi. veliler arasında gerilime neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting