Ana Sayfa / Sağlık / Mehmet Ali Özpolat öldü

Mehmet Ali Özpolat öldü

Mehmet Ali Özpolat aslen nereli, neci ve kim bilgileri. CHP’nin önemli isimlerinden eski milletvekili Mehmet Ali Özpolat yaşamını yitirdi. 22. Ve 23. Dönem Milletvekilliği yapan ve Cumhuriyet Halk Partisi’nde çeşitli görevlerde bulunan Türk siyasetinin önemli ismi Mehmet Ali Özpolat bir süredir verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

Mehmet Ali Özpolat öldü. CHP’li Mehmet Ali Özpolat nereli, yaşı, kaç doğumlu kimdir bilgileri. CHP’de İlçe Başkanlığı, İstanbul İl Başkanlığı, Parti Meclisi, Merkez Yönetim Kurulu üyeliği, Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan 22. ve  23. Dönem Milletvekilliği görevinde bulunan aynı zamanda 23. ve 24. dönem Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özpolat’ın da amcası olan Mehmet Ali Özpolat bir süredir hastanede tedavi görmekteydi.

Özpolat bu sabah yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

MEHMET ALİ ÖZPOLAT KİMDİR?

9 ocak 1947 yılında Kahramanmaraş Afşin’de doğdu. Babasının adı Hasan, Annesinin adı Emine’dir. İlk ve orta öğrenimini Kahramanmaraş Afşin’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Avukatlık mesleğini yaptı. Sırasıyla;  Bakırköy Belediye Başkan Yardımcılığı, Cumhuriyet Halk Partisi Güngören İlçe Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, CHP İstanbul İl Başkanlığı, CHP Parti Meclisi Üyeliği, CHP MYK Üyeliği, CHP Genel Sekreterliği Yardımcılığı, CHP Genel Başkan Yardımcılığı, 22’nci ve 23’ncü Dönem CHP İstanbul Milletvekilliği görevlerinde bulunmuştur. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilir

Kadir İnanır uyandı mı?

Entübe edilen Kadir İnanır komadan çıktı mı, yaşıyor mu doktorları ne dedi bilgisi. Usta oyuncu …

Sınırsız Hosting