Ana Sayfa / Manşet / Mehmet Öz’ün kahve tarifi
MEHMET ÖZ

Mehmet Öz’ün kahve tarifi

Mehmet Öz’ün son sağlıklı yaşam tavsiyeleri ve kilo verdiren kahve tarifi. Mehmet Öz, mutlu olmak isteyenlerin evlenmesini istedi. 50’li yaşlardaki erkeklerin cinsel hayatını ve güçlerini kontrol altına alma yolları Mehmet Öz’den. 

Dr. Mehmet Öz’ün tok tutan ve kilo verdiren acıktırmayan kahve tarifi çok beğenildi. İşte Dr. Mehmet Öz’ün sağlıklı yaşam için verdiği son tüyolar. Amerika’da milyonlarca izleyicisi olan ‘The Dr. OZ Show’ programının sunucusu Dr. Mehmet Öz, sağlıklı yaşamla ilgili ilginç tavsiyeler verdi. Dr. Öz’ün uzun süre tok tutan kahvesinin formülü ne, her gün sabahları 15 dakikasını neye ayırıyor ve ona göre ideal tatil süresi ne kadar?
Dr. Mehmet Öz’den çarpıcı sağlık tavsiyeleri… Hürriyet’ten Aslı Barış’a beslenme ve yaşam alışkanlıklarını anlatan Dr. Öz, okuyuculara ilgi çekici öneriler sıraladı. İşte bunlardan bazıları…
TOK TUTAN TÜRK KAHVESİ FORMÜLÜ
*Türk kahvesini çok seviyorum. Az şekerli içerim. Hatta size bir tavsiye vereyim: Kahveyi az hindistancevizi yağı ile karıştırıp için. İçindeki kafein miktarını dürürür ve iştahınızı kapar. Haftasonları içiyorum, beş altı saat acıkmıyorum.
*Sabah 6’da kalkıyorum. 15 dakika yoga ya da meditasyon yapıyorum. Öğle yemeğimi sağlam yaparım. Akşam yemeğim hafiftir. Akşam yediden sonra yemek yemem. 10 buçukta yatarım. 12 saat midemi boş bırakmaya çalışırım. Bunu herkese tavsiye ederim; metabolizmayı hızlandırır daha iyi uyursunuz.
EVLENİN HAYATINIZI RENKLENDİRİN
*Evlilik ömrü uzatıyor, bu bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey. Birlikte yaşayan karı-kocalar daha uzun yaşıyor. O bağlılık hissi, o dayanışma ömrü uzatıyor. İlla imza atmak şart değil, o bağlılığı kurmak şart.
AYRILMAMAK İÇİN 7 SENEDE BİR DEĞİŞİN
*Evlendiğin gün erkek hayatının kadınını bulduğunu zannediyor. Ama kadın evlendikten sonra değişmek istiyor. Erkek de onun ritmine ayak uy durmak için takip ediyor. Kadın da evlenirken, “Hayatımın erkeğini buldum” demiyor. Onun neye dönüşebileceğini, potansiyelini gördüğü için evleniyor. Onu kendi yaratıyor bazı yönlerden. Sonuçta erkek, kadının değişmesini istemiyor ama kadın değişiyor. Kadın erkeğin değişmesini istiyor, erkek değişmek istemiyor. Buna rağmen ya beraber yaşlanacaksın ya da ayrılacaksın.
Ayrılmamak için yedi senede bir değişerek, evliliğe hayat vermen, yenilemen gereki yor. Bu iş için de geçerli. İçinde bulunduğunuz işyerinden mem nun değilseniz değiştirin. Mesleği nizden de memnun değilseniz, kariyer de ğişikliği yapmaktan çekinmeyin. İnsanlar köpekbalığı gibidir, hareket etmezse ölür.

İlginizi Çekebilir

Çin arabalarına yüzde 40 ek vergi

Türkiye, Çin’den gelen arabalara ek yüzde 40 vergi uygulayacak. Çin otomobillerine ek vergi geliyor. Çin’den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting