Ana Sayfa / Yaşam / Mesut Başkır yakalandı

Mesut Başkır yakalandı

Mesut Başkır neci, nereli ve kim? Binaları yıkılan müteahhid Mesut Başkır tekneyle kaçarken yakalandı. Kahramanmaraş’ta yıkılan binalarla ilgili soruşturmada hakkında yakalama kararı çıkarılan müteahhit Mesut Başkır, Marmaris açıklarında tekneyle yurtdışına çıkmaya çalışırken yakalandı. Gözaltına alınan Başkır, işlemlerinin ardından Kahramanmaraş’a gönderildi.

Müteahhit Mesut Başkır yurt dışına kaçarken yakalandı. Deprem sonrası binaları yıkılan müteahhitler kaçmaya çalışıyor. Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6’lık depremler, 10 ilde etkili olurken çok sayıda bina yıkıldı, binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Depremde yıkılan binalara yönelik soruşturmalar kapsamında çok sayıda tutuklama gerçekleşti.

YURT DIŞINA KAÇMAYA ÇALIŞTI
Muğla İl Emniyet Müdürlüğünce, Kahramanmaraş bölgesinde müteahhitlik yapan ve hakkında Kahramanmaraş 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından yakalama emri verilen Mesut Başkır’ın, deniz yoluyla ülke dışına kaçma girişiminde bulunabileceğinin bildirilmesi üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri harekete geçti.

Son Dakika: Deprem sonrası yakalama kararı çıkarılan müteahhit, tekneyle yurt dışına kaçarken yakalandı

Dalyan, Ekincik, Marmaris açıkları ve Yeşilova Körfezi’ni kontrol eden ekipler, gece saatlerinde Marmaris’in Alaburun mevkisinin batısında bir yelkenli tekne tespit ederek durdurdu.

Son Dakika: Deprem sonrası yakalama kararı çıkarılan müteahhit, tekneyle yurt dışına kaçarken yakalandıMesut Başkır

Katamaran tipi teknede yapılan kontrollerde hakkında “taksirle ölüme veya yaralanmaya neden olma” suçundan yakalama kararı olan Mesut Başkır gözaltına alındı. Muğla İl Emniyet Müdürlüğüne teslim edilen şüpheli, işlemlerinin ardından Kahramanmaraş’a gönderildi.

Son Dakika: Deprem sonrası yakalama kararı çıkarılan müteahhit, tekneyle yurt dışına kaçarken yakalandı

Adıyaman’da depremde yıkılan çok sayıda binanın müteahhidi Yavuz Karakuş, eşi Sevilay Karakuş ile Gürcistan’a kaçmaya çalışırken İstanbul Havalimanı’nda yakalanmıştı. Kahramanmaraş’ta şu ana kadar 14 kişinin ölü olarak çıkarıldığı Pamukoğlu Sitesi’nin inşaat mühendisi de Afyonkarahisar’da yakalandı.

Kahramanmaraş’ta yaptığı binanın yıkılması sonucu Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Ahmet Say hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Ekiplerin takibi sonrası Say, Bodrum’da arkadaşının evinde yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Bodrum Devlet Hastanesi’ne sağlık kontrolüne götürülen Say, gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı. Ahmet Say’ın soruşturma kapsamında Kahramanmaraş’a götürüleceği bildirildi.

 

İlginizi Çekebilir

Münevver Girik öldü (Münevver Girik kim)

Münevver Girik öldü. Fatma Girik’in annesi öldü. Geçtiğimiz yıl yaşamını yitiren Yeşilçam’ın efsane ismi Fatma …