Ana Sayfa / Kime Ait / Mesut Mertcan hangi huzurevinde kalıyor yaşı

Mesut Mertcan hangi huzurevinde kalıyor yaşı

Bugünlerde Mesut Mertcan konuşuluyor. son olarak TRT 1’de Erhan Çelik ile ana haber sunan darbe bildirisi okuyan eski spiker Mesut Mertcan aslında huzurevinde yaşıyor, ilgisizlik ve yalnızlık içinde. Bir dönemin özellikle de 12 Eylül askeri darbesi sırasında darbe bildirisini okuyan spiker Measut Mertcan’ın yaşamı da iniş ve çıkışlarla dolu. 

Mesut Mertcan huzurevinde yaşıyor ve yaşı ilerledikçe de yalnızlaşıyor. Bir dön8em filmlerde oynayan, şiir kitabı yazan eski TRT spikeri mesut Mertcan bugünlerde yaşamını bakımevinde geçiriyor. Erhan çelik onu son kez TRT 1’de ana haber sundurdu ve yeniden gündeme geldi. Gelin şimdi Mesut Mertcan’ın yaşamına bir göz atalım. kimmiş yakından tanıyalım. TRT, huzurevinde yaşayan eski spikeri Mesut Mertcan’ın dileğini karşılıksız bırakmadı.

MESUT MERTCAN ADANALI
Darbe bildirisi okuduğu 12 Eylül 1980 yılında şöhretinin zirvesine çıkan eski TRT spikeri Mesut Mertcanh şimdilerde ise bir huzurevinde ömrünün geri kalanını tamamlama çabasında. Mesut Mertcan, 15 Eylül 1946 tarihinde Adana‘da doğmuştur. Anne ile babası daha o doğmadan boşanmıştır. Babasının ikince evliliğinden 10 kardeşi vardır. İlköğretimine Adana’da başladı sonra İstanbul‘da Işık Lisesi’nde devam etti. Ortaokulu ve liseyi yine Adana’da Çukurova Koleji ve İstanbul’da Levent Koleji’nde okudu. Lise diplomasını dışarıdan imtihanlara girerek aldı. Adana’da pavyonlarda; cambazhanelerde sunuculuk yaptı. Adana’da, Adana İl Radyosu reklam ajansında çalıştı. “Türkiye’nin neresinde olursa olsun spikerlik yapmak istiyorum” diye TRT’ye mektup yazarak müracaat etti. 1973 yılında Erzurum‘da işe başladı. Sonra Ankara’ya Sabahtan Sabaha programı için getirilkezi’ne geçti. Üniversiteyi Ankara’da Gazi Üniversitesi İngiliz Dili Bölümünde okudu ama mezun olmadan ayrıldı. Yıllarca TRT 1 televizyonunda haber spikerliği yaptı. Gülgün Feyman ile de bir dönem ekran partnerliği yaptı. Mesut Mertcan, 12 Eylül 1980 askeri darbesinde gece saat 04.00’de radyoda 1 numaralı MGK bildirisini okumasıyla hatırlanır. 1987 yılına kadar spikerlik görevine devam etti. 1987 Türkiye genel seçimlerinde Milletvekili adayı oldu memuriyetten istifa etti. Milletvekili seçilemeyince bundan sonraki iş hayatı Star, Kanal 6, Kanal 9, Ulusal Kanal gibi televizyon kanallarında reklam spikerliği, sunuculuk yaparak geçmiştir. Mesut Mertcan 4 kez evlendi ve iki çocuk babasıdır. İlk evliliğini 21 yaşında iken yapmış 45 gün sürmüş. İkinci eşi aynı zamanda 2 çocuğunun annesidir. Son eşinden de 2012 yılında ayrılan Mesut Mertcan 2014 yılında İstanbul’da bir huzur evinde yaşamaya başlamıştır. Şiir albümleri : 2001 – Şimdi Şiirler Filmleri: 2009 – İlkler ve Tekler Şehri (Seslendirme) (TV Filmi) 2009 – Yedi Düvelin İncisi: Mihaliç (Seslendirme) (Sinema Filmi) 2002 – Sevdamsın Benim (TV Filmi) 2001 – Kırlangıç Dönüşü (Sinema Filmi) 1996 – Ekmek (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi)

İlginizi Çekebilir

İBB, peşkeş çekilen mülklerini geri alıyor

İstanbul’da TÜGVA ve AKP’ye verilen mülkler tek tek geri alınıyor. İstanbul adeta TÜGVA ve AKP’ye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting