Ana Sayfa / Ekonomi / MHP’den yangın mağdurlarına hayvan desteği

MHP’den yangın mağdurlarına hayvan desteği

MHP, yangın bölgelerinde hayvanları telef olan üreticilere hayvan desteği sağlamak için kampanya başlattı. MHP, köylülere 5 keçi 5 koyun 2 de düve verecek yangın bölgelerinde. Milliyetçi Hareket Partisi, orman yangınlarında hayvanları telef olan köylüler için yardım kampanyası başlatıldığını duyurdu.

MHP’den yangınlarda hayvanları ölen köylülere hayvan desteği için kampanya geldi. Ülkenin farklı noktalarında çıkan yangınlarla mücadele devam ederken, çoğu vatandaşın evi, serası, tarım arazisi yandı, hayvanları telef oldu. Konuyla ilgili MHP’den gelen açıklamada, hayvanları telef olan vatandaşlar için kampanya başlatıldığı duyuruldu.

“5 KEÇİ, 5 KOYUN VE 2 DÜVE YARDIMI İÇİN KAMPANYA BAŞLATILMIŞTIR”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, yaptığı yazılı açıklamada, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla; hayvanları yangında telef olan köylülerin acısını hafifletmek ve bütçelerine katkı sağlamak maksadıyla MHP il ilçe teşkilatları ve belediyelerinden hayvanları telef olan ailelere 5 keçi, 5 koyun ve 2 düve yardımı yapılması maksadıyla kampanya başlatılmıştır.” dedi.

İlginizi Çekebilir

Zorlu binasına silahlı saldırı

Zorlu Holding’e silahlı saldırı. İstanbul’da holding binası kurşunlandı. Şişli’de bulunan Zorlu Holding binasına silahla ateş …

Sınırsız Hosting