Ana Sayfa / Manşet / Milli Atlet Tuğba Danışmaz altın madalya aldı

Milli Atlet Tuğba Danışmaz altın madalya aldı

Tuğba Danışmaz, Türk spor tarihinde 3 adımda ilk altın madalya kazanan kadın sporcu olarak tarihe geçti. Milli Atlet Tuğba Danışmaz kaç yaşında, nereli,eğitimi. Rekortmen milli atlet Tuğba Danışmaz, üç adımda tarihi başarılarına bir yenisini Tallinn’de ekledi. Danışmaz, Avrupa U23 Şampiyonaları tarihinde ilk altın madalya kazanan Türk sporcu oldu.

Tuğba Danışmaz, 3 adımda Türk spor tarihine geçti. Estonya’nın başkenti Tallinnde yapılan Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’nın ikinci gününde milli takıma ilk şampiyonluk sevincini Tuğba Danışmaz yaşattı. İlk gün gelen Alperen Karahan’ın gümüş madalyasının ardından Tuğba da üç adım finalinde şampiyonluğa ulaşma başarısı gösterdi.

MİLLİ ATLET TUĞBA DANIŞMAZ TARİHE GEÇTİ

Yarışmadaki üçüncü hakkında 14.09 ile kendisine ait Türkiye rekoruna 2 santimetre ekleyen Tuğba, müsabakayı da bu derecesiyle kazanarak adını Avrupa şampiyonluğuna yazdırdı. Danışmaz, böylece iki yıl önce aynı şampiyonada aldığı gümüş madalyadan sonra bu kez de altın madalya elde ederek bir ilke imza attı. 1997’den bu yana yapılan şampiyonada Tuğba’nın bu altını, Türkiye’nin saha içi yarışmalarında (field events) kadınlarda elde ettiği ilk şampiyonluk oldu.

Danışmaz, şampiyonluğu sonrası sevincini pist kenarında takım arkadaşları, Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Başkanı Fatih Çintimar ve antrenörü Cahit Yüksel ile doyasıya yaşadı. U23 Avrupa Şampiyonaları tarihinde ilk defa altın madalya kazanan milli atlet Tuğba Danışmaz’ın madalyasını TAF Başkanı Fatih Çintimar taktı.

İlginizi Çekebilir

Merkez Bankası 2024 sonu tahmini

2024 yıl sonu Merkez Bankası dolar ve enflasyon tahmini. yıl sonu dolar ne olacak enflasyon …

Sınırsız Hosting