Ana Sayfa / Genel / MSB Üni. başvuru ve kayıt 2017
MSB ÜNİVERSİTESİ

MSB Üni. başvuru ve kayıt 2017

MSB Üniversitesi kayıt şartları ve başvuru son tarihi 25 Mayıs 2017. MSB Üni. başvuru şartları ve sınav tarihleri ile Milli Savunma Bakanlığı Üniversitesi bölümleri ve bölüm öğrenci alımı. Yeni kurulan Milli Savunma Üniversitelerine öğrenci başvurularının 19 Nisan 2017 tarihi itibariyle başladığı duyurusu daha önce Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılmıştı. Şimdi binlerce öğrenci başvuru koşullarıyla ilgili bilgi aramakta. Aynı şekilde birçok öğrenci adayı “Milli Savunma Üniversitesine öğrenci başvuruları nasıl yapılır?” sorusuna cevap aramaktadır.

Milli Savunma Üniversitesi Başvuru Şartları Nelerdir?
Sağlık sorununun olmaması.

Evli ya da dul olmamak.

Milli Savunma Üniversitesine başvuru için adayların en fazla 21 yaşında olması gerekmektedir. 22 yaşından gün almış adaylar kayıt yapamayacaklar.

Aynı zamanda hiçbir şekilde askerlikle ilişkisinin olmaması şartı da bulunmakta. Daha önce harp okulundan çıkarılmamış olunması da gerekiyor.

YGS’ye girmiş olmak ve belirlenecek olan taban puanın üstünde puan almış olmak. Milli Savunma Üniversitesi YGS taban puanları daha sonra açıklanacaktır.

Liseyi yeni bitirmiş olmak (en fazla 1 yıl önce bitirenler) ya da kayıt tarihinde yeni mezun olmuş olmak. Milli Savunma Üniversitesi giriş koşullarıyla ilgili ayrıntılı bilgi daha sonra paylaşılacaktır.

Milli Savunma Üniversitesi Başvuru Tarihleri
Milli Savunma Bakanlığı resmi web sitesi üzerinden bir duyuru yapılarak Milli Savunma Üniversitesi başvurularının 19 Nisan – 25 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılacağı açıklandı.

Milli Savunma Üniversitesi Başvuruları Nasıl Yapılacak?
Milli Savunma Üniversitesi başvuruları online olarak yapılacak. Adaylar sistem üzerinden başvurularını tamamlayabilecekler.

Başvurularını tamamlayan adaylara 19 Haziran-4 Ağustos 2017 tarihleri arasında ayrıca bir sınav daha yapılacaktır.

Milli Savunma Üniversitesi Bölümleri
Milli Savunma Üniversitesi bölümleriyle ilgili şu anda yüksek okullar bazında bilgimiz var. Bu okullar şunlar:

Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okulları

Astsubay Meslek Yüksek Okulu

İlginizi Çekebilir

Tavuk tecavüzcüsü tutukandı

Mersin’de tavuğa tecavüz eden adam tutuklandı tavuk tecavüzcüsü tutuklandı şimdi hapiste. Mersin’de kaydedildiği öne sürülen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting