Ana Sayfa / Kime Ait / Muratbey peynir kime ait, kimin

Muratbey peynir kime ait, kimin

Muratbey peynirleri sahibi kim, fabrikası nerede ve ürünleri. Muratbey burgu peyniri gündeme gelince herkes Muratbey peynirleri sahibi kim diye sormaya başladı. 1965 yılında Eminönü’nde küçük bir peynirci dükkânıyla peynir sektörüne adım atan Muratbey, 1992 yılında ilk üretim tesisini açtı.

Muratbey peyniri sahibi kim, Muratbey peyniri fabrikası nerede ve Muratbey peynirleri şirketi bilgileri. Doğal sütün verdiği lezzet ve Muratbey’in inovatif kimliği bir araya geldiğinde ortaya çıkan kaliteli ve benzersiz ürünler Türkiye’nin peynir anlayışını değiştirdi.Muratbey’de geleneksel lezzette peynirler modern teknolojiyle buluşurken, yerel özellikler korunmuş, büyük işletme peynirciliğinin tekdüzelik riskinden kaçınılmıştır. Muratbey, modern teknoloji ile kaliteli ürünler üretirken tüketicinin lezzet beklentisini unutmamış ‘Lezzet diye bir şey var!’ iddiasını alanında kanıtlamıştır.2008 yılında yurtdışına açılan ve 2014 yılında 60’a yakın ülkede marka tescili alan Muratbey, Türk peynirlerini dünya pazarında gururla temsil etmektedir. Başta ABD olmak üzere Japonya, Kuveyt, BAE, Bahreyn, Suudi Arabistan, Irak, Katar, Türkmenistan ve Azerbaycan gibi birçok ülkeye ihracat yapan Muratbey, pek çok ürün çeşidiyle dünya sofralarında Türk peynirini tanıtmaktadır.300’ün üzerinde ürün çeşidi ile Muratbey; 35 bin metrekare kapalı alana sahip üretim tesisi, 400 çalışanı ve günde 700 ton süt işleme kapasitesi ile her gün Türkiye çapında 30 bini aşkın satış noktasına ulaşmakta ve daha fazla sayıdaki insanın sağlıklı sütle üretilmiş sağlıklı ürünler tüketmesini sağlamayı amaçlamaktadır.Çevreye saygılı bir üretim gerçekleştiren Muratbey, enerji tasarrufu ve üretimde sıfır kimyasal atık hedefi için çaba göstermekte ve sadece ürün değil geliştirdiği teknolojik projelerle de sektöründe öncü ve örnek olma rolünü devam ettirmektedir.

MURATBEY PEYNİRİ FİRMASI KİMİN?YÖNETİM KURULU BAŞKANI

İsim Soyisim:     Necmi EROL

Özgeçmiş :     İstanbul’da 1954 yılında doğan Necmi Erol, 7 yaşından beri süt ve süt ürünleri sektörünün içinde. 1977 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Elektrik- Elektronik Mühendisi olarak mezun olan ve kısa bir süre mühendis olarak çalışan Erol, 1980 yılında babasının Eminönü’nde işlettiği şarküteri dükkânını kardeşi ile birlikte devraldı.1993 yılında Muratbey Gıda olarak peynir üretimine başlayan Erol, mühendis kimliğinin desteğiyle peynirde sürekli farklılık arayarak benzersiz işlere imza attı. Necmi Erol halen Muratbey’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alıyor. Erol, evli ve iki çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilir

Ali Çelik neci, nereli ve kim (Hakkari Valisi)

Hakkari Valisi Ali Çelik aslen nereli, yaşı, eğitimi ve kimdir bilgileri. Hakkari Kayyım Belediye Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting