Ana Sayfa / Kime Ait / Namık Tanık (Nata Holding kimin) nereli, yaşı
NAMIK TANIK

Namık Tanık (Nata Holding kimin) nereli, yaşı

Namık Tanık aslen nereli, kaç yaşında ve hangi şirketin ve holdingin sahibi bilgileri. Komodor Remzi Bey Yalısı’nı satın alan holding patronu olarak ismi yeniden gündeme gelen Namık Tanık hangi projeleri yapıyor ve Nata Holding hangi sektörlerde faaliyet gösteriyor bilgisi. 

Nata Holding patronu Namık Tanık memleketi, yaşı ve asıl mesleği ile eğitimi bilgilerini sizler için derledik. Namık Tanık ismi yeniden gündemde İnönü’lerin yalısını satın almasıyla birlikte. Boğaz’da yalısı olan ünlü işadamlarından biri de Namık Tanık oldu Nata Holding’in patronu.

Namık Tanık, 1950 yılında ticaretle iş hayatına giren ve yatırımlarına 1967 yılında Beton Boru üretimi ile devam etme kararı alan babasının yanında, daha ilkokul yıllarında ticaretle tanışmış ve babasının ürettiği inşaat malzemelerinin satışına merak duymuştur. Tanık o yıllarını şöyle anlatmaktadır: “Okul çıkışlarında babamın yanına gider malzemelerin satışı konusunda çalışırdım, ticareti de bu yaşlarda öğrenmeye başladım.”

Tanık, erken yaşlarda edindiği tecrübeler sayesinde bugün ticaret alanında çok iyi bir noktaya gelmiştir. 1983 yılında kendi firmasını kuran Namık Tanık, Başkent’in en gözde alışveriş merkezlerinden ANTARES’in de kurucu ortağıdır. Nata Holding’i, 30 yıllık iş hayatındaki deneyimi ve güçlü kadrosuyla birlikte Dünya İnşaat firmaları arasında yer almasını sağlayan Namık Tanık, yurtdışı yatırımlarıyla da dikkat çekmektedir. News Record (ENR) tarafından açıklanan “Dünyanın En Büyük 225 Uluslararası Müteahhidi” listesinde 2012 yılında 148. Sırada olan şirket, 2013 yılında 150. sırada, 2014 yılında 116. sırada yer alarak başarılı çalışmalarını yurt içinde ve yurt dışında sürdürmektedir Guine Bissau Fahri Konsolosu olan Namık Tanık, yapmış olduğu yatırımlarıyla bir çok ilke imza atmıştır.

İNÖNÜ YALISI NAMIK TANIK’IN OLDU

NATA HOLDİNG PROJELERİ VE NAMIK TANIK BAŞARILARI

Namık Tanık Türkiye’nin en büyük alışveriş vadisi olan Nata Vega Outlet Alışveriş Merkezi ve içerisinde yer alan Türkiye’nin en uzun tünelli akvaryumu Aqua Vega ile Başkent’in alışveriş anlayışını değiştirmiş olup 151 metre yüksekliğe sahip olan Başkent’in en yüksek konut projesi Nata Vega Kuleleri ile konut sektöründeki başarısını kanıtlamıştır. Türkmenistan’da çölün ortasına şantiye kuran Nata Holding, 500 günde 180 köprü yaparak Guinness’e aday olmuş, 9 ayda 27 kilometrelik demir yolu hattını tamamlamış ve bu hat ile Kazakistan ile Türkmenistan’ı birbirine bağlayan firma olmuştur.

NAMIK TANIK KAÇ DOĞUMLU NERELİ
Namık Tanık, Nata İnşaat ile hangi projeleri hayata geçirdi?

Forum Trabzon Alışveriş ve Yaşam Merkezi
Erikli-Akocak Regülatörleri ve Akocak Hes Projesi
Adana Feke II Barajı ve Hes Projesi
Doğan Printing Center
Trabzon Dünya Ticaret Merkezi
Kdz Sahil Yolu Espiye-Çarşıbaşı Yol Yapımı
Kdz Sahil Yolu İyidere-Çayeli Yol Yapımı
Of Balıkçı Barınağı
S.S Belde Konut Yapı Koop.
S.S Hanem Konut Yapı Koop.
Evci İçme Suyu ve Arıtma Tesisi
Trabzon Sporcu Kamp Eğitim Merkezi
Rumeli Holding Medya Center Star Gazetesi Matbaa ve Dağıtım Merkezi – Trabzon
Himmetli Regülatörü ve Hes Projesi

İlginizi Çekebilir

Zorlu binasına silahlı saldırı

Zorlu Holding’e silahlı saldırı. İstanbul’da holding binası kurşunlandı. Şişli’de bulunan Zorlu Holding binasına silahla ateş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting