Ana Sayfa / Genel / NASA, Türkiye yangın görüntüleri

NASA, Türkiye yangın görüntüleri

Türkiye’deki son yangınlar ve NASA haritası. NASA görüntüleri ile Türkiye’deki yangınlar. Manavgat ve Milas yangınları NASA görüntüsü. NASA yangınlarla ilgili yeni uydu görüntüleri yayınladı, Türkiye açıklaması yaptı

Türkiye, NASA haritasında yangınlarını gördü. NASA’nın fotolarıyla Türkiye’deki yangınlar ve uzaydan yangın görüntüleri. NASA, dünya genelinde sıcaklık artışının yaşandığı uyarısında bulunarak, yangın bölgelerinin uydu görüntülerini yayınladı. Türkiye’de sürmekte olan yangınlarla ilgili açıklama yaptı.

NASA’DAN FELAKET UYARISI

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nden (NASA), dünya genelinde bir sıcaklık artışı olduğuna vurgu yaparak, yangın bölgelerinin uydu görüntülerini yayınladı. Yangınların günlerdir sürmesi ile ilgili açıklamalara da yer verilen paylaşımda “Yangınlar hala kuvvetli rüzgarlar, 40 santigrat derecenin üzerindeki hava sıcaklıkları ve düşük nem ile besleniyor” denildi.

TÜRKİYE CEHENNEMİ YAŞIYOR

NASA, Güney Avrupa’nın büyük bir bölümünün 1980’lerden beri görülmeyen aşırı sıcaklar ile kavrulduğunun altını çizdi. İklim bilimciler tarafından yıllardır dile getirilen bu durumunun ‘Küresel Isınma’nın bir sonucu olduğu belirtiliyor. ‘Geçtiğimiz ay hem Yunanistan hem de Türkiye’de ulusal sıcaklık rekorları kırıldı’ diyen NASA, Yunanistan ve Lübnan’da da yangınların sürmekte olduğuna dikkat çekti.

TÜRKİYE AÇIKLAMASI

NASA’dan Türkiye’de sürmekte olan orman yangınlarıyla ilgili de paylaşım geldi. NASA’nın resmi sitesinde yer alan yazıda “Şiddetli bir sıcak hava dalgasının ve aylarca süren kuru havanın ortasında Türkiye, son yılların en kötü orman yangınlarından bazılarıyla karşı karşıya” ifadelerine yer verildi.

İlginizi Çekebilir

Zorlu binasına silahlı saldırı

Zorlu Holding’e silahlı saldırı. İstanbul’da holding binası kurşunlandı. Şişli’de bulunan Zorlu Holding binasına silahla ateş …

Sınırsız Hosting