Ana Sayfa / Kime Ait / Nestle nerenin, hangi ülkenin malı
NESTLE ÜLKESİ

Nestle nerenin, hangi ülkenin malı

Dünyanın en büyük çikolata ve kahve firmaları ve Türkiye’deki satışları. Nestle hangi ülkenin malı ve nerede üretiliyor Nestle ürünleri hangileri sorularının yanıtı. 

Nestle nerede üretiliyor sahibi kim kime ait bilgileri. Çikolata firmaları ve sahipleri kuruluş hikayeleri. Nestle, 1866 yılında Vevey, İsviçre’de kurulmuştur. Şirket adını kurucusu olan Henri Nestle’nin soy isminden almaktadır. Günümüz itibariyle ününü tüm dünyaya tanıtmakla birlikte rakipleri arasında da her zaman zirvede olmayı başarmıştır. Ürün yelpazesi şişelenmiş su, kahvaltılık tahıllar, bebek mamaları, çikolatalar, kahveden süt ürünleri, kahve ve çay, şekerleme, süt ürünleri, eczacılık ürünleri, dondurma, dondurulmuş gıda, atıştırmalıklar ve evcil hayvan gıdaları vb. gibi ürünler kadar geniştir.

NESTLE NE ZAMAN KURULDU İLK ÜRÜNÜ
Alman eczacı ve şekerlemeci olan Henri Nestle tarafından 1866 yılında Vevey, İsviçre’de kurulmuştur. Henri Nestle ilk olarak Eylül 1866 yılında bebeklerin suni beslenmesini sağlayabilmek için süt, un ve şeker üçlüsünden oluşan anne sütü bulundurmayan bir mama icat etti. Yaptığı bu mamaya “Farine Lactee Henri Nestle” ismini verdi. Aradan geçen birkaç yılın ardından suni mama hem İsviçre hem de birçok Avrupa ülkesinde satışa çıktı ve çok beğenildi. Daniel Peter o yıllarda çikolata üreten başka bir mucit idi. Fakat süt ile suyu birbirinden ayıramıyordu. Henri Nestle 1875 tarihinde Peter’in bu sorunu çözmesine yardımcı olmuş ve birlike ilk Nestle çikolatasını satışa sunmuşlardır. 1875 senesinde emekliye ayrılmasına rağmen şirket Henri Nestle’nin adını “Societe Farine Lactee Henri Nestle” şeklinde korumuştur.

Henri Nestle’nin soy adını verdiği ve Almancada da “küçük kuş yuvası” anlamına gelen Nestle, bugün “yuvada yavrularını besleyen kuş” logosuyla da adının anlamını hala taşımaktadır.

Nestle Ürünleri

Bebek Beslenmesi
Dondurma
Ev Dışı Tüketim (Mövenpick)
Evcil Hayvan Mamaları
İçecekler
Kahvaltılık Gevrekler
Kahve
Medikal Beslenme
Mutfak Ürünleri (Maggi)
Su
Nestle Çikolataları

Chokella
Crunch
Damak
Kit Kat
Nesquik
Nestle Gofret
Nestle Tablet
Polo
Nestle 1927 Özel Serisi
Nestle Krem Çikolata
Nestle Kahveleri

Coffee-mate
Nescafe 3ü1 arada
Nescafe Cappuccino
Nescafe Classic
Nescafe Dolce Gusto
Nescafe Gold
Nescafe MyCafe
Nescafe Mocha
Nescafe Xpress
Nespresso

İlginizi Çekebilir

Küçükçekmece çöken bina son durum

Küçükçekmece çöken binada ölen ve yaralananların isimleri. 3 katlı bina çöktü. Küçükçekmece çöken bina kaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting