Ana Sayfa / Manşet / Öğretmenlere aşı önceliği

Öğretmenlere aşı önceliği

Yaşa bakılmaksızın tüm öğretmenler aşı randevusu alabilecek 7 Haziran’dan itibaren. Türkiye’de tüm öğretmenler aşılanabilecek isteyen öğretmen yaşa bakılmadan aşı olabilecek. Öğretmenlere korona aşısı sırası geldi yaş şartı kalktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Önümüzdeki hafta aşılama programımız için yeni bir dönem daha başlıyor. 7 Haziran Pazartesi gününden itibaren yaş sınırı olmaksızın tüm öğretmenlerimiz aşı olabilecekler. Aşı ile bağışıklık kazanacak ve salgını gündemimizden çıkaracağız. Bu güce güvenin” dedi.

Öğretmenlere 7 Haziran’dan itibaren aşı randevusu açıldı tüm öğretmenler aşı olabilecek yaş şartı aranmayacak. Türkiye korona aşısında dünyada ilk 10’da yer alıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Aşılamada yeni bir dönemin daha başladığını duyuran Koca, 7 Haziran Pazartesi gününden itibaren tüm öğretmenlerin aşı randevusu alabileceğini belirtti.

Koca, “Önümüzdeki hafta aşılama programımız için yeni bir dönem daha başlıyor. 7 Haziran Pazartesi gününden itibaren yaş sınırı olmaksızın tüm öğretmenlerimiz aşı olabilecekler. Aşı ile bağışıklık kazanacak ve salgını gündemimizden çıkaracağız. Bu güce güvenin” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Teleferik kazası gözaltına alınan 13 kişi

Antalya teleferik kazası nedeni ne neden kaza yaşandı sorusu. Antalya teleferik işletmesi hangi şirketin kimler …

Sınırsız Hosting