Ana Sayfa / Kadınca / Ömür Gedik Devlet meydan mı okudu?

Ömür Gedik Devlet meydan mı okudu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başıboş sokak köpekleri için verdiği talimat sözde hayvanseverleri hareketlendirdi hatta bazı hayvansever dernek başkanları adeta Erdoğan’a meydan okudu. başıboş köpek savunucuları ile Devlet karşı karşıya geliyor, sokak köpeklerini savunanlar adeta REİS’e meydan okuyor. Haçiko isimli köpek derneği başkanı Ömür Gedik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “başıboş köpek sorununu çözeceğiz” açıklamalarına tepki göstererek devlete meydan okudu.

Ömür Gedik devlete rest çekti, başıboş köpelere sahip çıktı. Haçiko isimli köpek derneği başkanı Ömür Gedik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “başıboş köpek sorununu çözeceğiz” açıklamalarına tepki göstererek devlete meydan okudu.

“Biz kocaman bir orduyuz. Sokak köpeklerine dokunamazsınız. Biz mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.”

“Biz kocaman bir orduyuz. Sokak köpeklerine dokunamazsınız. Biz mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.”

ÖMÜR GEDİK NECİ, YAŞI, GÜCÜ NEREDEN GELİYOR

Devlete bile başıboş köpekler için meydan okuma cesareti gösteren Ömür Gedik gücünü nereden alıyor, neci ve kim merak ediliyor. Hayvan hakları savunuculuğuyla bilinen yazar ve şarkıcı Ömür Gedik, ete gelen zamla ilgili, “Kırmızı et daha da pahalılansın, hayvanlar kurtulsun, insanlar daha sağlıklı olsun” ifadelerini kullandı. Peki Ömür Gedik kimdir? Ömür Gedik nereli?

Ömür Gedik kimdir?

Ömür Gedik 22 Aralık 1970 tarihinde doğdu. Hürriyet gazetesi yazarı, şarkıcı ve hayvan hakları savunucusu, SİYAD (Sinema Yazarları Derneği) üyesi, HAÇİKO Derneği (Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği) kurucusu ve başkanı.

ömür gedik

1992′de Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Filolojisi Bölümünden mezun oldu. Üniversiteden mezun olduktan sonra Sabah Dergi Grubu’nda çalışmaya başlayan Ömür Gedik, 1993’te Hürriyet’e geçti. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Bölümünde 1 sene okutmanlık yaptı. 1999 yılında Hürriyet Kültür Sanat Servisi’nde görev yapmaya başlayan Ömür Gedik’in Hürriyet Kelebek’te ağırlıklı olarak sinema üzerine yazılara yer verdiği bir köşesi vardır. Televizyonculuğa 2004′te başlayan Ömür Gedik 1 sene boyunca tv8′de sinema içerikli Stüdyo programını hazırladı ve sundu. 2005′ten itibaren Kanal D’de yayınlanan sinema programı Cinemania’yı hazırlayıp sunmaktadır. 2012 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin açılışı Ömür Gedik tarafından yapıldı.

Ömür Gedik üniversite yıllarında kendi kurduğu grupla başladığı müzik hayatını Teoman, Burak Kut ve Halil Sezai ile düet yaptığı ilk maxi single’ı “Portakal, Orda Kal” ile profesyonelliğe taşıdı. Halil Sezai ile seslendirdiği Paramparça o yılın en çok dinlenen ikinci şarkısı oldu. Bunun ardından ünlü İtalyan şarkıcı Al Bano ile düet yapan ve İskender Paydaş ile çalışan Gedik, gazeteciliğinin yanında sahne hayatına da devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Uraz Kaygılaroğlu erkekle öpüştü

Oyuncu Uraz Kaygıroğlu tiyatro sahnesinde erkek erkeğe öpüştü. Uraz Kaygıroğlu rol arkadaşı erkek oyuncuyu dudaklarında …

Sınırsız Hosting